Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Odrodzenie Zbigniewa Bartmana. Punkty, bloki, asy 7. kolejki PlusLigi

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Zbigniew Bartman, który poprowadził zespół Jastrzębskiego Węgla do zwycięstwa 3:2 nad ekipą Indykpolu AZS Olsztyn, był jedną z wyróżniających się postaci podczas meczów 7. kolejki PlusLigi.

Pięć rozegranych partii w meczu Cerrad Czarnych Radom z PGE Skrą Bełchatów, pozwoliło Bartłomiejowi Bołądziowi na wywalczenie pierwszego miejsca w klasyfikacji najlepiej punktujących graczy kolejki. Dla zawodnika to z pewnością małe pocieszenie, bowiem ostatecznie gospodarze polegli w meczu z mistrzami Polski po tie-breaku. Szczególne powody do zadowolenia z pewnością mieli po środowych występach  Zbigniew Bartman i Bartosz Krzysiek. Obaj siatkarze udowodnili bowiem, że powoli powracają do najwyższej formy.

Najlepiej punktujący*:

1. Bołądź - 25
2. Bartman - 24
3. Adamajtis - 23
4. Ogrurcak, Krzysiek, Ferens - 21


W spotkaniach szóstej kolejki, imponującym rezultatem - 8 bloków w jednym meczu, popisał się Dmytro Paszycki. W środowy wieczór natomiast, bliski wyrównania tego osiągnięcia był Patryk Czarnowski, jednak ostatecznie licznik środkowego Jastrzębskiego Węgla zatrzymał się na siedmiu punktach zdobytych w ten właśnie sposób. Co ciekawe, w czołówce klasyfikacji najlepiej blokujących zawodników kolejki, znalazło się aż czterech uczestników meczu w Olsztynie.

Najlepiej blokujący*:

1. Czarnowski -  7
2. Hain, Sobala, Mika - 5
3. Bartman, Gierczyński, Bieniek, Grzyb, Troy, Przybyła - 4

Patryk Czarnowski w środowy wieczór, stanowił dla olsztynian przeszkodę trudną do pokonaniaPatryk Czarnowski w środowy wieczór, stanowił dla olsztynian przeszkodę trudną do pokonania
"Bombardierem" kolejki został Murphy Troy, który w starciu z AZS Częstochowa zapisał na swoim koncie aż 5 asów serwisowych. Na drugim miejscu uplasował się duet "Trójkolorowych" Jeroen Trommel i Nicolas Marechal, którzy bezpośrednio z pola zagrywki zdobyli 4 punkty.

Najlepiej serwujący*:

1. Troy 5
2. Trommel, Marechal 4
4. Ferens, Wrona 3

* - z powodu braku danych, klasyfikacja nie uwzględnia meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Banimex Będzin

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL