Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piąty młody gracz Resovii wzmacnia AZS Politechnikę Warszawską

Mateusz Lampart
Mateusz Lampart
Przyjmujący Młodej Asseco Resovii Rzeszów został zawodnikiem stołecznego zespołu. 19-latek może zadebiutować w nowej drużynie już w Kędzierzynie-Kożlu, w meczu z ZAKSĄ.

Dominik Depowski w tym sezonie był czołowym zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów w Młodej PlusLidze. W tym roku razem z ekipą z Rzeszowa został mistrzem Polski juniorów, a także najlepszym graczem całej imprezy. Przyjmujący został wypożyczony do AZS Politechniki Warszawskiej do końca bieżących rozgrywek. Wychowanek Błękitnych Ropczyce stylem gry przypomina Filipa, jest graczem skutecznym w ataku, a nieco gorzej radzi sobie w przyjęciu.


Depowski będzie już piątym zawodnikiem związanym kontraktem z ekipą wicemistrzów Polski, który zagra na wypożyczeniu w stołecznym zespole. Pozostali to: Michał Filip, Bartłomiej Mordyl, Bartłomiej Lemański i Aleksander Śliwka. Kilka tygodni temu groźnej kontuzji doznał Artur Szalpuk, więc Politechnice przyda się kolejny gracz na tej pozycji. 

Nowy zawodnik Inżynierów znajdzie się w kadrze meczowej ekipy Jakuba Bednaruka na mecz 9. kolejki PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, który odbędzie się na Opolszczyźnie.

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • stary kibic Zgłoś
  Chciałem zauważyć, że młodzi zawodnicy kadry B w Lidze Europejskiej też nie robili wielkiego wrażenia - grali jak grali, więcej w tym było przypadku i ambicji, niż pokazania jakiejś
  Czytaj całość
  klasy i umiejętności.Ci chłopcy wszyscy jeszcze się kształtują i uczą, a najważniejsze jest żeby to robili w optymalnych dla ich rozwoju warunkach.
  • Basil Zgłoś
   Miałem przyjemność oglądać w Bydgoszczy ww MPJ i przyznam się szczerze, że Depowski jakiegoś szczególnego wrażenia na mnie nie zrobił - faktycznie obok Marcina Komendy był
   Czytaj całość
   najlepszym zawodnikiem rzeszowskiej drużyny ale widzowie zwracali uwagę raczej na dobrą grę przyjmujących Fornala (Skra Bełchatów), Kwolka (Jastrzębski Węgiel) czy znakomicie dysponowanego Szymury, który swojej rybnickiej drużynie właściwie w pojedynkę zrobił świetny wynik. Tak jak oczywiście przyjmuję do wiadomości, że to utalentowany chłopak i liczę, że odpowiednio wykorzysta swoją szansę to jednak mam nadzieję, że jego sprowadzenie nie oznacza kolejnych kłopotów ze zdrowiem u Artura Szalpuka, o których nie zdążyliśmy się jeszcze dowiedzieć.
   • stary kibic Zgłoś
    Jak to byśmy nazwali? Hm.. AZS Politechnika Resovia II Warszawa.. Coś jak SMS Spała w I lidze. Dobrze, że ta młodzież uczy się u Kuby w najwyższej lidze.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    PRZEJDŹ NA WP.PL