Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Puchar Challenge kobiet: Polki ze zmiennym szczęściem

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Podczas rewanżowych spotkań nie zabrakło emocjonujących rozstrzygnięć, ale również zwycięstw faworytów. Polskie siatkarki grające na obczyźnie zakończyły drugą rundę ze zmiennym szczęściem.

W drugiej fazie Pucharu Challenge rywalizowało ze sobą szesnaście par, które rozegrały między sobą mecz i rewanż. Zwycięzca z każdego duetu uzyskał awans do następnej fazy pucharu, czyli do 1/16 finału, gdzie zespoły te utworzyły pary z ekipami, które przegrały walkę w 1/16 finału Pucharu CEV kobiet.

W zakończonej fazie oprócz Ilbanku Ankara występowały również inne mocne ekipy, w tym Azerrail Baku, Urałoczka-NTMKS Jekaterynburg czy ASPTT Miluza. Nie zabrakło również polskich akcentów, w belgijskim zespole Asterix Kieldrecht występują bowiem Belgijki polskiego pochodzenia Kaja Grobelna oraz Dominika Strumiło. W rewanżowym pojedynku Grobelna była najskuteczniejszą zawodniczką swojej drużyny, a Strumiło rozegrała w pełnym wymiarze czasowym jednego seta, poza tym wchodziła na krótkie zmiany w pozostałych partiach.

Z kolei barwy innej belgijskiej drużyny, a mianowicie VC Oudegem, reprezentują Aleksandra Nowak oraz Ewa Piątkowska. Nowak rozpoczęła tylko ostatnią partię pojedynku w wyjściowym składzie, natomiast Piątkowskiej zabrakło w meczowym zestawieniu. W szeregach Stod Volley Steinkjer można znaleźć Aleksandrę Szymańską, która w rewanżowym starciu była jedną z kluczowych siatkarek swojej drużyny, zdobywając 12 punktów.

Zespół Belgijek polskiego pochodzenia, czyli Grobelnej oraz Strumiło, pewnie wywalczył awans do dalszej fazy zmagań. Natomiast Polki zaliczyły występy ze zmiennym szczęściem - VC Oudegem (Aleksandra Nowak, Ewa Piątkowska) zakończył udział w rozgrywkach, a Stod Volley Steinkjer (Aleksandra Szymańska) awansował dalej.


Wyniki rewanżowych spotkań drugiej rundy Puchar Challenge kobiet:

UVC Holding Graz - Bursa BBSK 0:3 (11:25, 12:25, 13:15)

UVC Holding: Korb (1), Jerković, Dumphart (1), Konrad (3), Dorfler (9), Ehrhart (7), Schrottner (libero) oraz Gangl (libero), Gesslbauer, Bohm, Grebien (1), Hodl.

Bursa: Karić (4), Eryuz (2), Soroglu (7), Guler (10), Boz (10), Milos (7), Sarioglu (libero) oraz Sazlidere (libero), Hatipoglu (3), Gulac (3), Duzceler (3).

Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla Bursa BBSK

Awans: Bursa BBSK

ZOK Bimal-Jedinstvo Brczko - AEK Ateny 3:0 (25:23, 25:20, 25:12)
Złoty set: 15:5

ZOK Bimal-Jedinstvo: Paradzik (9), Mitrović (5), Vasić (12), Husić (5), Okuka (11), Vidović (27), Bozić (libero) oraz Sinanović (libero), Coralić (1), Simić.

AEK: Nikouli (7), Kounadi (3), Ivanova (3), Giakoumi (3), Katsantoni (15), Argyropoulu (7), Kakouratou (libero) oraz Rizou (libero), Faki, Pateli, Tontai.

Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla AEK Ateny

Awans: ZOK Bimal-Jedinstvo Brczko

Teva Godollo - Linamar Bekescsabai RSE 2:3 (25:23, 25:17, 25:27, 17:25, 13:15)

Teva: Lutter, Takacs (4), Szakmary (21), Szeles (12), Csengeri (20), Fritz (8), Banlaki (libero) oraz Radomszki (7), Nagy.

Linamar: Dabić (4), Clement (18), Bodnar (4), Soos (20), Molcsanyi (9), Radonjić (20), Szpin (libero).

Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla Linamar Bekescsabai RSE

Awans: Linamar Bekescsabai RSE

Jedincowo Stara Pazova - OK Porec 3:0 (25:18, 25:19, 25:17)

Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla Jedincowo Stara Pazova

Awans: Jedincowo Stara Pazova

Schweriner SC - VC Oudegem 3:0 (25:12, 25:13, 25:14)

Schweriner: Belien (8), Hroncekova (7), Poll (6), Nenova (1), Weihenmaier (9), Hippe (6), Golla (libero) oraz Sloetjes (5), Geerties (5), Imoudu, Brandt (2), Volker.

VC: Guilliams (1), Van De Vyver, Cianci (7), Gillis (4), Hervent (4), Daniels (8), Neyt (libero) oraz Wittock (3), De Greve, Nowak (1).

Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla Schweriner SC

Awans: Schweriner SC

CV Barcelona - Asterix Kieldrecht 1:3 (16:25, 16:25, 25:19, 19:25)

CV: Sanchez Rodriguez (12), Maldonado (7), M. Carmona (2), Muller (14), Caro Garcia (5), Orozco (12), L. Carmona (libero) oraz Newsome, Gomila, Iriondo (1), Esteban, Guzzi (1).

Asterix: Biebauw (7), Lemmens (8), Grobelna (22), Cools (13), Smits (4), Van Gestel (11), Ruysschaert (libero) oraz Van Sas, Strumilo (4), Coppens (1), Van den Vonder (1).

Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla Asterix Kieldrecht

Awans: Asterix Kieldrecht

Alterno Apeldoorn - VC Sneek  3:0 (25:22, 25:20, 25:18)

Wynik pierwszego meczu: 3:2 dla VC Sneek

Awans: Alterno Apeldoorn

ASPTT Miluza - RSR Walfer 3:0 (25:10, 25:15, 25:11)

ASPTT: Bokan (11), Niemier (19), Tracz (13), Lazarević (3), Plum (2), Ilie Albu (2), Bousquet Rollet (libero) oraz Soldner (libero), Diarra (5), Cely (4), Tsekova (4).

RSR: Hoffmann (9), F. Welsch (1), Alliaume, N. Braas (6), Wagner, Ernster (1), M. Welsch (libero) oraz Breuer, N. Welsch, Braas (1).

Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla ASPTT Miluza

Awans: ASPTT Miluza

Sliedrecht Sport - Stod Volley Steinkjer 1:3 (18:25, 17:25, 25:20, 21:25)

Sliedrecht: Hullegie (21), Diemkourde (11), De Waard (3), Koster (6), Wagendorp (1), Vossen (3), Xhofleer (libero) oraz Keijsers (4), Janssen (5), Knegt (3).

Stod Volley: Ferreira Menezes (2), Benicio Peixoto (4), Szymańska (12), Oliviera (14), Prenga (12), Bobi (7), Bye (libero) oraz Finstad (1), Szpak (4), Acea Cabrera (5).

Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla Stod Volley Steinkjer

Awans: Stod Volley Steinkjer

TSV Dudingen - ZOK Braslovce 3:1 (25:14, 23:25, 25:22, 25:23)

TSV: Laković (15), Atherstone (16), Graeesli (7), Marbach (2), Elliott (11), Mayfield (16), Hahn (libero) oraz Vanis (3), Lejczyk (5), Niederhauser, Troesch (1), Knutti (libero).

ZOK: Zbicajnik (2), Vovk (6), Marković (20), Mihevc (14), Mihalinec (12), Hribernik (6), Bednjanić (libero) oraz Muhovic (1), Marovt, Vodlan (1).

Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla TSV Dudingen

Awans: TSV Dudingen

Kanti Schaffhausen - Oriveden Ponnistus Orivesi 3:1 (25:19, 25:19, 30:32, 25:22)

Kanti: Middleborn (23), Kijakova (13), Rydvalova (9), Corna (9), Reeves (15), Sirucek (10), Belotti (libero) oraz Widmer (1), Quade (1).

Oriveden: Antikainen (1), Vaisanen (1), Puukka (8), Tokarenko (31), Martinović (9), Pallag (13), Immonen (libero) oraz Munnukka, Hietala, Smolander (8).

Wynik pierwszego meczu: 3:2 dla Oriveden Ponnistus Orivesi

Awans: Kanti Schaffhausen

Hapoel Kfar Saba - C.S.U. Targu Mures 3:1 (27:29, 25:17, 25:18, 25:22)

Hapoel: Satsuki (4), Peham (11), Devash (12), Sevarika (14), Zur (14), Palonsky (16), Kashtan (libero) oraz Barabanchikowa.

C.S.U.: Ivanciu (7), Lupescu (14), Petra (12), Iancu (11), Popova (6), Felix (15), Ispas (libero) oraz Cauc, Teianu (2), Tomić, Pintea (1), Dobriceanu.

Wynik pierwszego meczu: 3:2 dla C.S.U. Targu Mures

Awans: Hapoel Kfar Saba

AON Pannaxiakos Naxos - Minczanka Mińsk 3:0 (25:19, 25:20, 25:17)
Złoty set: 15:10

Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla Minczanki Mińsk

Awans: AON Pannaxiakos Naxos

Levski Sofia  - Ilbank Ankara 0:3 (14:25, 21:25, 20:25)

Levski: Bezhandolska (8), Paskova (8), G. Petrova (4), Barakova (3), Varbanova (1), T. Georgieva (3), Todorova (libero) oraz Yakimova (2), K. Petrova (9).

Ilbank: Karamuk (3), Zivković (7), Hood (11), Dagdelenler (5), Dal (9), Alajbeg (10), Cihan (libero) oraz Toy (3), Unal, Kucuk (2).

Wynik pierwszego meczu: 3:0 dla Ilbanku Ankara

Awans: Ilbank Ankara

C.S.M. Bukareszt - Urałoczka-NTMKS Jekaterynburg1:3 (21:25, 25:16, 14:25, 18:25)

C.S.M.: Gavrilescu (10), Bacsis (13), Siljković (8), Kamenova (13), Klarić (3), Tiemi (4), Vujović (libero) oraz Tataru, Cazacu (4), Williams (2), Fales (1).

Urałoczka: Ruiz Luaces (3), Zariażko (9), Jack (16), Matienko (3), Ilczenko (20), Malofiewa (7), Chernowa (libero) oraz Rusakowa (2), Pisarenko (1), Safonowa (4), Ostrowskaja (6).

Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla Urałoczki-NTMKS Jekaterynburg

Awans: Urałoczka-NTMKS Jekaterynburg

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL