Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Szóstka 4. kolejki Ligi Mistrzów 2014/15

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Europejska Federacja Piłki Siatkowej (CEV) wybrała najlepszą drużynę 4. kolejki Ligi Mistrzów 2014/15. W tym zestawieniu znalazł się jeden siatkarz Asseco Resovii Rzeszów.

Po IV rundzie spotkań LM zostali wyróżnieni: rozgrywający Guillermo Hernan, atakujący Georg Grozer, środkowi Resul Tekeli i Piotr Nowakowski, przyjmujący Nemanja Jakovljević oraz Marko Bojić, a także libero Stijn Dejonckheere.


Hernan umiejętnie poprowadził Paris Volley do wygranej 3:1 z Fenerbahce. Grozer był liderem Biełogorie Biełgorod w wygranym pojedynku w trzech setach z Lube Banca Macerata. Niemiec w tej potyczce zdobył 17 punktów (13-atak, 4-zagrywka), atakując z 65-procentową skutecznością.

Tekeli w rywalizacji Halkbanku z Tours VB (3:1) zmienił Marcina Możdzonka i rozegrał bardzo dobre zawody, zapisując na swoim koncie 13 oczek (6-atak, 5-blok, 2-zagrywka). Nowakowski w trudnym pojedynku z Berlin Recycling Volleys zwyciężonym przez rzeszowian po tie-breaku wywalczył dla swojego zespołu 13 punktów (11-atak, 2-blok), kończąc 73 procent swoich akcji w ofensywie.

Wprawdzie Dragons Lugano przegrał 2:3 z Coprą Piacenza, jednakże Jakovljević zdobył dla gospodarzy aż 34 punkty, atakując z 67-procentową skutecznością. Natomiast Bojić w konfrontacji z ekipą ze Stambułu był najlepszym punktującym paryżan (22 punkty).

Knack Roeselare nie sprostał Tomisowi Constanta, lecz udanie w tym meczu zaprezentował się Dejonckheere, który przyjmował 24-krotnie (0 błędów), notując 92-procentowe przyjęcie pozytywne oraz 71-procentowe przyjęcie perfekcyjne.

Najlepsza drużyna 4. kolejki Ligi Mistrzów według Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV):

Rozgrywający: Guillermo Hernan (Paris Volley)

Atakujący: Georg Grozer (Biełogorie Biełgorod)

Środkowi: Resul Tekeli (Halkbank Ankara), Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów)

Przyjmujący: Nemanja Jakovljević (Dragons Lugano), Marko Bojić(Paris Volley)

Libero: Stijn Dejonckheere (Knack Roeselare)

Atak Jochena Schoepsa wśród najlepszych akcji 4. kolejki Ligi Mistrzów wg CEV (wideo)

Kto był Twoim zdaniem, najlepszym zawodnikiem (MVP) czwartej kolejki Ligi Mistrzów 2014/15?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL