Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dan Lewis ma nowego pracodawcę

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
Siatkarz znany z występów w PGE Skrze Bełchatów oraz ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle po niecałych dziewięciu latach przerwy ponownie zagra we Francji.

Lewis związał się z Rennes Volley 35, występującym aktualnie w Ligue B (II liga). Jego zadaniem w zespole z Bretanii będzie wypełnienie luki po Marko Samardzicu, byłym siatkarzu Lotosu Trefla Gdańsk. Debiut Kanadyjczyka nie nastąpi jednak zbyt szybko. Najprawdopodobniej dojdzie do niego dopiero 23 stycznia, za trzy ligowe kolejki, kiedy to jego nowa drużyna podejmie Avignon VB.


Ekipa z Rennes, grająca w obecnym sezonie z łatką spadkowicza, nie prezentuje jak dotąd zbyt korzystnej formy. Pomimo posiadania w składzie takich zawodników jak Gerald Hardy-Dessources, Arvydas Miseikis czy też portorykański duet Jose Rivera - Angel Perez zajmuje obecnie dopiero 8. miejsce na zapleczu ekstraklasy, z dorobkiem 20 punktów i bilansem 6 zwycięstw oraz 8 porażek.

Lewis już dwukrotnie występował w przeszłości na francuskiej ziemi. W sezonie 2002/2003 reprezentował barwy klubu z Tuluzy, natomiast trzy lata później (2005/2006) grał dla drużyny z Montpellier.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL