Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Aleksandar Atanasijević killerem PGE Skry. Punkty, bloki, asy 1/3 finału Ligi Mistrzów

Agata Kołacz
Agata Kołacz
Za nami pierwsze mecze 1/3 finału Ligi Mistrzów 2014/2015 siatkarzy. Którzy zawodnicy spisali się najlepiej w poszczególnych elementach siatkówki?

Aleksandar Atanasijević był prawdziwym liderem po stronie Sir Safety Perugia. Serbski zawodnik nie miał litości dla byłego pracodawcy, w pięciosetowym pojedynku przeciwko PGE Skrze Bełchatów zdobył aż 32 punkty. Atakował ze skutecznością 60 procent, skończył 29 z 48 posłanych do niego piłek. Oprócz tego na swoim koncie dopisał 2 "oczka" z zagrywki i jeden blok.


Drugi najlepszy wynik punktowy uzyskał Christian Fromm, który świetnie uzupełniał się z Atanasijeviciem. Niemiecki siatkarz nie tylko "trzymał" przyjęcie (61 procent pozytywnego), ale również był bardzo przydatny na skrzydłach. W ataku uzyskał 68-procentową skuteczność (17 punktów). 

Najlepiej punktujący: 

1. Aleksandar Atanasijević (Sir Safety Perugia) - 32 punkty
2. Christian Fromm (Sir Safety Perugia) - 24 punkty
3. Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów) - 23 punkty

W starciu z byłym klubem Serb nie miał sentymentówW starciu z byłym klubem Serb nie miał sentymentów
Reprezentanci polskich ekip najlepiej wypadli w bloku. Środkowy Asseco Resovii Rzeszów, Russell Holmes, czterokrotnie zatrzymał na siatce graczy Lokomotiwu Nowosybirsk. Podobnym wynikiem może się pochwalić Nicolas Uriarte. Warto podkreślić, że to rozgrywający Skry Bełchatów był najlepszym blokującym meczu z Perugią. Swój zasięg i umiejętność czytania gry wykorzystał również Piotr Nowakowski, który blokiem zdobył 3 punkty. O "oczko" mniej zapisali na swoim koncie Karol Kłos, Andrzej Wrona, a także Marcin Możdżonek. Środkowy Halkbanku Ankara jako jedyny w tureckim zespole punktował w tym elemencie!

Najlepiej blokujący: 

1. Russell Holmes (Asseco Resovia Rzeszów), Nicolas Uriarte (PGE Skra Bełchatów) - po 4 bloki
2. Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów) - 3 bloki
3. Aleksander Abrosimow (Lokomotiw Nowosybirsk), Christian Fromm, Luciano De Cecco (obaj Sir Safety Perugia), Karol Kłos, Facundo Conte, Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów), Nikołaj Apalikow (Zenit Kazań), Marcin Możdżonek (Halkbank Ankara) - po 2 bloki

Najwięcej problemów z przyjęciem mieli zawodnicy Halkbanku Ankara, piekielnie mocnymi serwisami raz po raz popisywał się Wilfredo Leon. Kubańczyk aż sześciokrotnie punktował bezpośrednio z zagrywki. Niewiele gorzej w tym elemencie zaprezentował się wspomniany wcześniej Christian Fromm. Niemiecki przyjmujący posłał 5 asów, w tym kilka z nich w kluczowych momentach meczu ze Skrą. Na wyróżnienie zasłużył także Jochen Schoeps, który podobnie jak Oreol Camejo zdobył 3 punkty.

Najlepiej zagrywający: 

1. Wilfredo Leon (Zenit Kazań) - 6 asów
2. Christian Fromm (Sir Safety Perugia) - 5 asów
3. Oreol Camejo (Lokomotiw Nowosybirsk), Jochen Schoeps (Asseco Resovia Rzeszów) - po 3 asy

Siatkarze z Resovii i Skry w szóstce pierwszych meczów II rundy play-off Ligi Mistrzów 2014/15

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL