Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Yoandry Leal otrzyma brazylijskie obywatelstwo i zagra w kadrze Canarinhos?

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Przyjmujący rodem z Kuby Yoandry Leal chciałby zagrać na igrzyskach w Rio de Janeiro, a jego marzenie może się spełnić po otrzymaniu brazylijskiego obywatelstwa.

Urodzony w 1988 roku Leal, jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, to wicemistrz świata z 2010 roku wraz z reprezentacją Kuby, lecz od tamtego czasu już ani razu nie wystąpił w tym zespole. Po odbyciu 2-letniej karencji podpisał on w 2012 roku kontrakt z Sadą Cruizero, z którą ostatnio sięgnął po mistrzostwo Kraju Kawy, a sam został wybrany najlepszym zawodnikiem ligi.


W jego karierze nie było mu dane zagrać w turnieju olimpijskim, co jest celem każdego sportowca, a taką możliwość dałaby mu Brazylia, gdzie odbędą się igrzyska w 2016 roku.

- Nie mam zbyt wiele informacji w tej kwestii, ale jeśli otrzymałbym brazylijskie obywatelstwo, to z chęcią zagram w tej reprezentacji. Nie będę jednak mówił o mojej naturalizacji. To jest problem Brazylijskiej Federacji Siatkówki. Mam jeszcze roczny kontrakt tutaj i będzie, jak Bóg zechce - powiedział Yoandry Leal. - Jestem Kubańczykiem i chciałbym grać dla swojego kraju, ale mam też w swojej głowie przyszłość i pragnę w końcu zagrać w igrzyskach olimpijskich. Jeśli otrzymałbym od Brazylii taką szansę w 2016 roku, byłbym wdzięczny - dodał.

Niedawno zapowiedź powołania do włoskiej kadry otrzymał inny były reprezentant kubańskiej ekipy narodowej, Osmany Juantorena, natomiast w Polsce toczona jest dyskusja na temat naturalizacji Wilfredo Leona.

Leon nie chce od nas pieniędzy - rozmowa z Wojciechem Drzyzgą

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • Riorwar Zgłoś
  Jedyne co wygrali po przegranym finale z Rosją na IO, to Mistrzostwa Ameryki Południowej. Wcześniej to nawet nie pomyśleli o Lealu, ale już któryś finał z rzędu przegrali, to chwytają
  Czytaj całość
  się wszystkich sztuczek. FIVB powinien zakazać gry w więcej niż jednej reprezentacji i byłby spokój ze wszystkimi Leonami, Juantorenami i Lealami. Ciekawe jeszcze jakie reprezentacje wybiorą sobie Simon, Camejo i Diaz.
  • dujszebajew Zgłoś
   A swoją drogą Leal wyraźnie zaznaczył, że chce grać dla Brazylii głównie ze względu na igrzyska( w przeciwieństwie do Leona, który wyraża chęć stałej gry dla Polski) i jakoś
   Czytaj całość
   taka postawa Brazylijczykom nie przeszkadza tylko u nas jakaś wielka afera
   • dujszebajew Zgłoś
    To w takim razie jak to jest, że po otrzymaniu obywatelstwa Leal będzie mógł od razu grać a Leon musi 2-letnią karencję jeszcze odbyć? Bo przecież ogólną karencję odbył podobnie
    Czytaj całość
    jak Leal..
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    PRZEJDŹ NA WP.PL