Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nimir Abdel-Aziz: Odszedłem, bo chcę występować we wszystkich meczach

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
Holenderski rozgrywający wytłumaczył, że powodem jego rozstania z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle była zbyt mała ilość okazji do gry. W Stade Poitevin powinien mieć ku temu więcej szans.

Abdel-Aziz spędził w ekipie z Kędzierzyna-Koźla zaledwie jeden sezon, przeważnie w PlusLidze pełniąc rolę zmiennika Pawła Zagumnego. Często jednak rozpoczynał w wyjściowym ustawieniu spotkania w Pucharze CEV, w którym to ZAKSA dotarła do półfinału, odpadając po zaciętym dwumeczu z Energy T.I. Diatec Trentino. Ligowe zmagania Trójkolorowi zakończyli jednak dopiero na 6. miejscu, co zgodnie zostało uznane za wynik poniżej oczekiwań. Wobec takiego rezultatu działacze klubu z Opolszczyzny postanowili podziękować za współpracę aż sześciu siatkarzom, a jednym z nich okazał się właśnie 23-letni Holender.


- Dla mnie sezon nie był zły, ale jako zespół liczyliśmy na więcej. W lidze zajęliśmy 6. miejsce, podczas gdy celem była pierwsza "trójka". Nie rozmawiałem zbytnio z nowym trenerem Ferdinando De Giorgim. Odszedłem, ponieważ chcę występować we wszystkich meczach, a po zakontraktowaniu Benjamina Toniuttiego
nie byłoby to możliwe - wyjaśnił Abdel-Aziz.

Nowy pracodawca reprezentanta Oranje, Stade Poitevin, w sezonie 2015/2016 będzie występował w Ligue A w roli beniaminka. Siatkarze z Poitiers przegrali co prawda półfinałową rywalizację w Ligue B przeciwko Nice VB, lecz awans do elity mieli pewny już wcześniej, dzięki wygraniu rundy zasadniczej. 

- Zostałem poinformowany o tym, że w Poitiers są plany zbudowania silnej drużyny. Jej włodarze powiedzieli mi także, iż poziom francuskich zespołów jest bardzo wyrównany, więc beniaminkowie wcale nie muszą być w gronie najsłabszych. Naszym celem będzie ukończenie rozgrywek ligowych na tak wysokim miejscu, jak to tylko możliwe. O spadku do Ligue B nawet nie chcę myśleć - podsumował Abdel-Aziz.

Parę dni temu nowym klubowym kolegą holenderskiego rozgrywającego został doświadczony, 33-letni serbski przyjmujący Bojan Janić, mający za sobą między innymi występy w Lotosie Treflu Gdańsk (2008-2009).

Sezon Nimira Abdel-Aziza w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle uważasz za:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL