Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Katarzyna Skowrońska-Dolata w Impelu, czyli "zakontraktowaliśmy Lewandowskiego"

Artur Długosz
Artur Długosz
Katarzyna Skowrońska-Dolata została nową zawodniczką Impela Wrocław. - Ten transfer porównałbym do piłki nożnej i powiedziałbym, zakontraktowaliśmy Lewandowskiego - mówi prezes zarządu Impel S.A.

13 maja 2015 roku jest wielkim dniem dla wrocławskiej siatkówki. Oto bowiem w środę ujawniony został fakt, że nową zawodniczką miejscowego Impela Wrocław została Katarzyna Skowrońska-Dolata - siatkarka, której nawet kibicom na co dzień nie pasjonujących się siatkówką nie trzeba dłużej przedstawiać. To bowiem nie tylko multimedalistka rozgrywek w kilku krajach czy też dwukrotna mistrzyni Europy, ale również jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych polskich siatkarek, która teraz, po długiej przerwie, wraca do gry nad Wisłą i Odrą.


Nowe rozdanie Impela Wrocław

W tych rozgrywkach Orlen Ligi wrocławska drużyna zajęła czwarte miejsce. Przed nowym sezonem zespół czekają spore zmiany. Na pierwszy ogień zatrudniono nowego trenera, którym został Nicola Negro.

- W swoim dorobku ma pracę z najlepszymi siatkarkami świata, w najlepszych ligach świata, między innymi w Polsce. W środowisku siatkarskim jest na pewno postacią bardzo znaną. Witam serdecznie trenera we Wrocławiu. Na pewno wiążemy duże nadzieje na to, że ta nasza współpraca będzie bardzo udana - charakteryzuje szkoleniowca Jacek Grabowski, prezes zarządu Impel Volleyball S.A.

- Chcę podziękować klubowi za zatrudnienie mnie. Jestem bardzo szczęśliwy, że znów mogę być w Polsce. Kiedy otrzymałem propozycję pracy z drużyną Impela Wrocław, bardzo się ucieszyłem i podszedłem do tego z wielkim entuzjazmem, a to dlatego, że znam ten zespół, byłem tu z innymi drużynami z polskiej ligi. Od zawsze wiedziałem, że ten klub jest bardzo dobrze zorganizowany, jest właściwie poukładany. Cieszę się, że będę mógł tutaj pracować. Wrocław to piękne miasto - komentuje natomiast sam szkoleniowiec. Włoch w Polsce pracował jak do tej pory w PGE Atomie Trefl Sopot, a jego ostatni kontakt z Orlen Ligą to roczna przygoda w Tauronie Banimex MKS Dąbrowa Górnicza.

- Jest jeszcze trochę za wcześnie, żeby mówić o kształcie drużyny, bo oczywiście pierwszym zadaniem będzie zbudowanie tego zespołu. Mam nadzieję, że to będzie ciekawy, ambitny sezon. Zgodny z oczekiwaniami, które mają właściciele klubu - zaznacza.

Transferowy hit Impela - "Lewandowski" we Wrocławiu

Słowa nowego trenera Impela zdaje się potwierdzać pierwszy oficjalnie ogłoszony transfer wrocławskiej drużyny. Nową zawodniczką czwartej drużyny aktualnie kończących się rozgrywek będzie bowiem Katarzyna Skowrońska-Dolata.

- Po tylu latach grania za granicą niektórzy mogą myśleć, że wracam do domu, żeby wkrótce skończyć karierę. Owszem, mam już swoje lata, ale wciąż się czuję świetnie jako siatkarka. Chcę pomóc mojemu nowemu klubowi, podzielić się swoim doświadczeniem i walczyć o takie cele, jak mistrzostwo polski, jak również i to, żeby Impel i cały projekt zaistniał nie tylko w naszym kraju, ale tez na arenie międzynarodowej - mówi sama zawodniczka.

- Dla mnie to jest wielki dzień. Projekt, jaki ma Impel, jaki ma klub, był dla mnie bardzo atrakcyjny. Przede wszystkim po ponad dziesięciu latach chciałam wrócić bliżej domu. Impel sprawił, że mogłam to swoje marzenie spełnić. Nie muszę jeździć po świecie, żeby grać w dobrym klubie, z dobrym trenerem i cieszyć się siatkówką. Mogę mieć to wszystko na miejscu. Wydaje mi się, że to było dla mnie kluczowe - zaznacza siatkarka, która mogła przebierać w ofertach. Zdecydowała się na Impel.

Z pozyskania tak ważnej i niesłychanie utytułowanej osobistości w siatkarskim świecie we Wrocławiu cieszą się wszyscy, nawet prezydent miasta.

Jeszcze dalej w słowach poszedł Grzegorz Dzik, prezes zarządu Impel S.A. Padło nawet porównanie do Roberta Lewandowski.

#dziejesiewsporcie: Najgorszy złodziej świata


Źródło: sport.wp.pl

Czy Impel Wrocław w przyszłym sezonie zdobędzie mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL