Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Magdalena Śliwa wraca do Dąbrowy Górniczej... w roli trenera!

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Słynna rozgrywająca zdecydowała się zakończyć sportową karierę i rozpocząć przygodę z trenowaniem w doskonale sobie znanym MKS-ie Dąbrowa Górnicza. Będzie ona asystentem Juana Manuela Serramalery.

Bardzo intensywnie myślałam nad tą propozycją. Nadszedł moment w mojej karierze sportowej, w którym zdecydowałam, że kończę grać i podążam innym tropem. W Dąbrowie Górniczej dano mi szansę postawienia pierwszych trenerskich kroków. Śmieję się, że jeszcze będę uczestniczyła w przygotowaniach do nowego sezonu. Życie trochę się teraz zmieni, ale nie wyobrażam sobie, by całkowicie zrezygnować z treningów tak z dnia na dzień - powiedziała Magdalena Śliwa w rozmowie z klubowym portalem. Rozgrywająca, która reprezentowała Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza w latach 2008-2010 i 2011-2013, wraca do zagłębiowskiej drużyny w nowej roli. Zastąpi ona Tomasza Wasilkowskiego na stanowisku drugiego trenera miejscowej drużyny.


Tym samym 350-krotna reprezentantka Polski będzie miała okazję postawić pod okiem Juana Manuela Serramalery pierwsze kroki w nowej roli i wykorzystać bogate doświadczenie z kariery zawodniczej. Wcześniej mówiło się o możliwym transferze Śliwy do BKS-u Aluprof Bielsko-Biała po dwóch sezonach spędzonych przez 46-letnią rozgrywającą w kadrze Budowlanych Łódź.

Śliwa, wychowanka Wisły Kraków, rozpoczęła swoją pełną sukcesów karierę w 1986 roku. W trakcie niemal trzydziestu lat gry w siatkówkę sięgnęła ona po trzy tytuły mistrza Polski, pięć Pucharów Polski (w tym dwa jako zawodniczka zespołu z Dębowego Miasta) i dwa Superpuchary, także w barwach MKS-u. Ponadto może się ona pochwalić nie tylko dwukrotnym zdobyciem złota mistrzostw Europy (2003, 2005) i mistrzostwem Włoch w barwach Foppapedretti Bergamo (2002), lecz także córką, libero Izabelą Śliwą, z którą zdążyła zagrać w Atomie Trefl Sopot w sezonie 2010/11.

Kolejny transfer Taurona Banimexu MKS. Do drużyny dołączyła Karolina Różycka

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • serena Zgłoś
  Wielka szkoda, to koniec pewnej epoki w polskiej siatkówce.Niech żałuje ten, kto nie miał okazji spotkać. Pomysł, odwaga, mądrość i rozsądek.W pewnym etapie wyprzedzała siatkarsko
  Czytaj całość
  inne dziewczyny ze swojego pokolenia o kilka długości, tylko Dori Świeniewicz dotrzymywała jej kroku. Wbrew pozorom bardzo wesoła kobitka, z fantastycznym poczuciem humoru, piekielnie inteligenta, oczytana, znająca języki obce. I skromna, normalna.Powodzenia Madzia :)
  • Miss Gomez Zgłoś
   Klasa sama w sobie!
   • gerth Zgłoś
    Szkoda i to podwójnie. Wciąż grała na niezłym poziomie więc spokojnie mogła jeszcze kontynuować karierę zawodniczą. A drugie szkoda to to że u boku Fernandeza to za dużo się nie
    Czytaj całość
    nauczy.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL