WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

51 oczek Bartosza Kurka w dwumeczu z Iranem. Punkty, bloki, asy I dywizji Ligi Światowej

Agata Kołacz
Agata Kołacz
Za nami kolejny tydzień rywalizacji w Lidze Światowej. Którzy siatkarze zaprezentowali się najlepiej w poszczególnych elementach?

Rozgrywki Ligi Światowej nabierają tempa. W grupie A dwa pewne zwycięstwa odniosła reprezentacja Brazylii, która pokonała Australię 3:1 i 3:0. Starcie Włoch z Serbami dostarczyło o wiele więcej emocji, w pierwszym pojedynku wygrała drużyna prowadzona przez Nikolę Grbicia (3:1). W niedzielnym starciu triumfowała Italia, która zwyciężyła po tie-breaku. Pięć setów oglądali również kibice w sobotę Częstochowie, gdzie reprezentacja Polski pokonała Irańczyków. Dzień wcześniej Biało-Czerwoni wygrali 3:1. Większych problemów Amerykanom nie przysporzyli Rosjanie (3:1 i 3:0 dla USA).


Świetny występ zanotował Bartosz Kurek. Reprezentant Polski był prawdziwym liderem w starciu z Persami. W piątek w czterosetowym spotkaniu zapisał na swoim koncie aż 30 punktów, dzień później zdobył 9 oczek mniej. Atakował z bardzo dobrą skutecznością: odpowiednio 62 i 58 procent.

Drugi w klasyfikacji najlepiej punktujących był przyjmujący Iranu, Shahram Mahmoudi. Pierwszy pojedynek rozpoczął jako rezerwowy, ale nie przeszkodziło mu to w zdobyciu 16 punktów. W sobotę zapisał na swoim koncie 20 oczek. Na najniższym stopniu podium znalazł się atakujący Italii, Luca Vettori, zdobywca 31 punktów.

Najlepiej punktujący: 

1. Bartosz Kurek (Polska) [30 + 21] - 51 punktów
2. Shahram Mahmoudi (Iran) [16 + 20] - 36 punktów
3. Luca Vettori (Włochy) [14 + 17] - 31 punktów

Bartosz Kurek ma za sobą kolejny świetny występ w LŚBartosz Kurek ma za sobą kolejny świetny występ w LŚ
W bloku nie miał sobie równych Simone Anzani, który w dwumeczu przeciwko Serbom aż 9 razy punktował w tym elemencie. Szczególnie jego dyspozycja w niedzielnym spotkaniu jest godna pochwały. Środkowy zdobył wówczas 7 oczek. Drugie miejsce przypadło Markowi Podrascaninowi z 8 blokami, a podium zamyka Maxwell Holt (7 punktowych bloków).

Najlepiej blokujący: 

1. Simone Anzani (Włochy) [2 + 7] - 9 bloków
2. Marko Podrascanin (Serbia) [3 + 5] - 8 bloków
3. Maxwell Holt (USA) [5 + 2] - 7 bloków

W polu serwisowym najskuteczniejszy okazał się Emanuele Birarelli, który zdobył 5 punktów. Z bardzo dobrej strony pokazali się również Polacy, dominując drugie miejsce w klasyfikacji na najlepiej zagrywających. Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Michał Kubiak zapisali na swoim koncie po 4 asy.

Najlepiej zagrywający: 

1. Emanuele Birarelli (Włochy) [2 + 3] - 5 asów
2. Bartosz Kurek [3 + 1], Mateusz Bieniek [1 + 3], Michał Kubiak [1 + 3] (wszyscy Polska), Micah Christenson (USA) [2 + 2] - po 4 asy
3. Aleksandar Atanasijević [3 + 0], Aleksa Brdjović [0 + 3] (obaj Serbia), David Smith (USA) [2 + 1], Igor Kołodinski (Rosja) [1 + 2]

Kurek nie do zakręcenia, Biało-Czerwoni lepsi w każdym calu - Polacy w statystykach po drugim meczu z Iranem

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL