Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Transfery we Włoszech: Francesca Piccinini zmienia klub

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Karuzela transferowa we włoskiej ekstraklasie kobiet kręci się w najlepsze. Były klub Katarzyny Skorupy zakontraktował wybitną przyjmującą kadry Azzurre.

Jak poinformowały władze Pomi Casalmaggiore, w piątek o godzinie 12 w siedzibie klubu ma odbyć się specjalna konferencja, na której zostanie zaprezentowana nowa zawodniczka mistrza żeńskiej Serie A1, Francesca Piccinini. Słynna reprezentantka Włoch tym samym zakończyła dwuletnią przygodę z Liu-Jo Modeną i dołączy do zespołu kierowanego przez Massimo Barboliniego. Wraz z nią mistrzowskiego tytułu z sezonu 2014/15 będzie bronić także Amerykanka Carli Lloyd, która zastąpi w Pomi Katarzynę Skorupę (Fenerbahce Grundig Stambuł).

 


Złoty medalista minionego sezonu nie przejdzie wielkich zmian kadrowych, co innego należy powiedzieć o jego konkurentach w ekstraklasie. Igor Gorgonzola Novara wzmocniła swój skład nie tylko utalentowaną atakującą Samantą Fabris, ale także Portorykanką Aureą Cruz, wcześniej występującą w Rabicie Baku. Prawdziwą rewolucję przeszła drużyna Unendo Yamamay Busto Arsizio: trenować pod okiem Marco Mencarelliego będą znane z ligi polskiej Jenna Hagglund i Jaimie Thibeault, a także jedna z najbardziej perspektywicznych reprezentantek USA Karsta Lowe, Gozde Yilmaz, czyli przyjmująca klubowego mistrza Europy Eczacibasi Vitra Stambuł, a także Silvia Fondriest i Valeria Papa

Ciekawie kształtuje się skład Foppapedretti Bergamo, byłego zespołu Mileny Radeckiej. Do rozgrywającej Eleonory Lo Bianco, Alessi Gennari i Katariny Barun dołączyć ma znana belgijska środkowa Freya Aelbrecht oraz utytułowana włoska libero Paola CardulloLiu-Jo Modena ściągnęła w swoje szeregi dwie uznane zawodniczki z SC Potsdam, Giulię Carraro i Hiszpankę kubańskiego pochodzenia Jessicę Rivero. Na "stare śmieci", czyli do Nordmeccanici Piacenza  wróciła Floortje Meijners, holenderska przyjmująca, która do tej pory reprezentowała Galatasaray Daikin Stambuł. Obrazu większych lub mniejszych zmian w ligowej siatkówce we Włoszech dopełnia ciekawy transfer Savino Del Bene Scandicci, które po zakontraktowaniu Emiliji Nikołowej i Valentiny Fiorin zdecydowało się na sprowadzenie z VakifBanku Stambuł Bahar Toksoy-Guidetti, środkowej kadry Turcji, a prywatnie żony słynnego trenera Giovanniego Guidettiego.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL