Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bartosz Kurek znów w czołówce. Punkty, bloki, asy I dywizji Ligi Światowej

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Za nami trzeci weekend emocjonujących potyczek w "światówce". Którzy siatkarze zaprezentowali się najlepiej w poszczególnych elementach?

Za nami cztery emocjonujące dwumecze. Zwycięstwami i punktami podzieliły się ekipy w grupie A, natomiast w polskiej grupie wygrywały ekipy z USA oraz Iranu, ale Amerykanie w pierwszym spotkaniu musieli podzielić się punktami z Biało-Czerwonymi.


Najwięcej punktów zdobyli zawodnicy z Serbii i Brazylii, którzy rozegrali łącznie 10 setów. Po 20 "oczek" zdobywał Aleksandar Atanasijević, zaś po stronie Canarinhos pod tym względem górował Ricardo Lucarelli. Na trzecim miejscu z liczbą 37 punktów uplasował się Bartosz Kurek, ale drugie ze spotkań w Chicago było jego najsłabszym dotychczasowym występem. Dobrze w miniony weekend spisali się także Thomas Edgar i Matthew Anderson.

Najlepiej punktujący:

1. Aleksandar Atanasijevic (Serbia) [20+20] 40
2. Ricardo Lucarelli [24+14] 38
3. Bartosz Kurek [24+13] 37
4. Thomas Edgar [22+14] 36
5. Matthew Anderson [20+14] 34

Najwięcej bloków padło w dwumeczu pomiędzy USA a Polską. Po siedem bloków w dwóch meczach postawili Piotr Nowakowski, Micah Christenson, Maxwell Holt oraz Seyed Mohammad Mousavi Eraghi. Tym elementem sześciokrotnie punktował także Mateusz Bieniek.

#dziejesiewsporcie: Piękny gest Neymara


Źródło: sport.wp.pl

Skuteczne bloki:

1. Piotr Nowakowski [4+3] 7
Micah Christenson [5+2] 7
Maxwell Holt [5+2] 7
Seyed Mousavi [5+2] 7
5. Mateusz Bieniek [4+2] 6

W polu zagrywki spustoszenie siał Australijczyk Paul Sanderson, aż sześciokrotnie zdobywając punkty w ten sposób w dwumeczu z Włochami. Po pięć asów zanotowali Leandro Vissotto oraz Isac. 

Asy serwisowe

1. Paul Sanderson [4+2] 6
2. Leandro Visotto [0+5] 5
Isac [1+4] 5
4. Matthew Anderson [3+1] 4

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL