Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mark Lebedew nowym szkoleniowcem Jastrzębskiego Węgla!

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Nowym szkoleniowcem Jastrzębskiego Węgla został 48-letni Mark Lebedew. Australijczyk zastąpi na tym stanowisku Roberto Piazzę, z którym klub postanowił się pożegnać.

- Liga startuje pod koniec października, dlatego mamy pół roku. Obecnie nie widzimy jeszcze w Polsce żadnego trenera, który mógłby objąć Jastrzębski Węgiel. Przygotowujemy sobie takiego człowieka, cieszymy się, że odnosi sukcesy, ale w tej trudnej sytuacji jest nam potrzebny inny szkoleniowiec. Myślę, że właśnie taki będzie. Oczywiście najpierw musi zaakceptować poziom budżetu, jaki będziemy posiadać. Wszystkie nazwiska, które przewijają się w mediach, to tylko spekulacje, bo na temat tej postaci wiem tylko ja - mówił jeszcze kilka tygodni temu prezes klubu Zdzisław Grodecki.


Klub postanowił zakończyć współpracę z włoskim trenerem Roberto Piazzą, a na jego miejsce zatrudnić 48-letniego Australijczyka Marka Lebedewa. Kontrakt obowiązywać będzie przez rok z opcją przedłużenia na kolejny. Tym samym potwierdziły się spekulacje, trwające od zakończenia poprzednich rozgrywek PlusLigi, w których Jastrzębski Węgiel zajął czwarte miejsce.

Lebedew pracował już kiedyś w Jastrzębiu-Zdroju, pełniąc rolę trenera przygotowania atletycznego, gdy pierwszym szkoleniowcem był Roberto Santilli. Jednak w kolejnych latach, australijski trener postanowił spróbować swoich sił w niemieckiej Bundeslidze.

Przez ostatnie pięć lat z Berlin Recycling Volleys wywalczył trzy mistrzostwa Niemiec (2012, 2013, 2014) oraz doprowadził do brązowego medalu Ligi Mistrzów 2014/2015, pokonując w decydującym meczu bełchatowską Skrę. Kilka tygodni temu okazało się, że Australijczyk nie będzie już prowadził klubu ze stolicy Niemiec.

#dziejesiewsporcie: Piękny gest Neymara


Źródło: sport.wp.pl

Czarne chmury nad Jastrzębskim Węglem. Karuzela transferowa PlusLigi - tydz. VII

Czy pod wodzą Marka Lebedewa siatkarze Jastrzębskiego Węgla sięgną po medal mistrzostw Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL