Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Beniaminek Ligue A ciągle się zbroi

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
Stade Poitevin Poitiers kontynuuje transferową ofensywę. Najnowszym nabytkiem zespołu został kubański atakujący Raydel Romero Poey.

33-letni Kubańczyk przeszedł do francuskiej drużyny z Copry Piacenza, którą reprezentował od grudnia 2014 roku. W Serie A rozegrał w niej 17 spotkań, zdobywając łącznie 266 punktów (225 atakiem, 27 blokiem, 14 zagrywką), przy średniej skuteczności w ataku na poziomie 45 procent.


Polscy kibice mogą dobrze pamiętać Poey'a z turnieju finałowego Ligi Światowej w 2005 roku, rozegranego w Belgradzie. Wówczas to właśnie ten zawodnik był podstawowym atakującym reprezentacji Kuby, która w pojedynku o 3. miejsce pokonała Biało-Czerwonych 3:2. W 2007 roku, wraz z Yasserem Portuondo, uciekł on jednak ze zgrupowania kadry przebywającej w Europie i od tego czasu nie wystąpił już w żadnym pojedynku w narodowych barwach.

Poey nie jest pierwszym znanym siatkarzem, który związał się z ekipą Stade Poitevin Poitiers w aktualnie trwającym okienku transferowym. Przed nimi jej szeregi zasilili już bowiem Holender Nimir Abdel-Aziz oraz dwaj Serbowie: Novica Bjelica i Bojan Janić.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL