Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Paul Lotman znalazł nowy klub!

Marcin Olczyk
Marcin Olczyk
Po czterech latach spędzonych w Asseco Resovii Rzeszów doświadczony amerykański przyjmujący zdecydował się na zmianę otoczenia.

Doskonale znany w naszym kraju, a przy tym uwielbiany nie tylko przez fanów klubu z Podkarpacia reprezentant Stanów Zjednoczonych przenosi się do ekipy Berlin Recycling Volleys. Z wicemistrzem Niemiec w minionym sezonie Asseco Resovia Rzeszów mierzyła się dwukrotnie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Andrzeja Kowala wystąpili również w organizowanym przez berlińczyków Final Four Champions League. W związku z tym Paul Lotman nie będzie na pewno anonimowym transferem dla kibiców BRV.


W drużynie z Rzeszowa Amerykanin spędził cztery pełne sukcesów lata, podczas których trzykrotnie świętował tytuł mistrza Polski i raz wicemistrza. W tym roku Asseco Resovia z reprezentacyjnym przyjmującym w składzie sięgnęła po historyczne srebro Ligi Mistrzów. Lotman, który odegrał znaczącą rolę w awansie do finału PlusLigi w poprzednim sezonie, w bieżących rozgrywkach nie otrzymywał zbyt wielu okazji do gry. W lidze rozegrał ledwie 31 setów, a w wielkim finale przeciwko Lotosowi Treflowi Gdańsk na parkiecie zameldował się tylko w jednej partii.

Zmiana otoczenia na pewno dobrze zrobi sympatycznemu i ambitnemu zawodnikowi. Trudno o bardziej sprzyjające w Europie środowisko dla Amerykanów, jak to berlińskie. W minionym sezonie o trzonie zespołu BRV stanowili bowiem jego rodacy: Scott Touzinsky oraz bracia Kawika i Erik Shoji, a także Australijczyk Paul Carroll. Lotman w ekipie brązowego medalisty Ligi Mistrzów zastąpić ma pierwszego z nich, który wyruszył właśnie na podbój Chin. Były już siatkarz Asseco Resovii jest drugim po Nicolasie Le Goffie nowym nabytkiem drużyny, którą w najbliższym sezonie poprowadzi Roberto Serniotti.

Czy Paul Lotman będzie wzmocnieniem drużyny Berlin Recycyling Volleys?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL