Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polski tercet w czołówkach rankingów. Punkty, bloki, asy I dywizji Ligi Światowej

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Za nami trzeci weekend emocjonujących potyczek w Lidze Światowej. Którzy siatkarze zaprezentowali się najlepiej w poszczególnych elementach?

Za nami czwarty weekend rywalizacji w Lidze Światowej. Tym razem na nadmiar emocji sympatycy siatkówki nie mogli narzekać, bowiem zaledwie dwa spotkania zakończyły się po tie-breaku. W pozostałych przypadkach, byliśmy świadkami jednostronnego widowiska.


Dla reprezentacji Polski, wyprawa do Kazania okazała się bardzo udana. Szczególnie dobrze wspominał ją będzie Bartosz Kurek, który po raz kolejny udowodnił, że znakomicie odnajduje się na nowej pozycji. Jako atakujący, 26-latek zdobył w dwóch meczach łącznie 49 punktów. To zaledwie dwa mniej niż jego najlepszy dorobek w tegorocznej edycji. Przeciwko Iranowi, Kurek wywalczył bowiem 51 oczek. W czołówce rankingu znaleźli się także dwaj inni uczestnicy meczu Rosja - Polska: Pawel Moroz i Siergiej Sawin.

Najlepiej punktujący:

1. Bartosz Kurek (Polska) [26+23] 49
2. Pawel Moroz (Rosja) [18+24] 42
3. Shahram Mahmoudi (Iran) [17+17] 34
4. Siergiej Sawin (Rosja) [10+19] 29
Ricardo Lucarelli (Brazylia) [20+9] 29

Reprezentant Iranu okazał się najlepiej blokującym graczem minionego weekendu. W starciach z Amerykanami, Seyed Mohammad Mousavi Eraghi imponował skutecznością, aż dziewięciokrotnie skutecznie powstrzymując ataki rywali. Niespodzianką jest obecność w czołówce aż dwóch przedstawicieli Australii, która w rywalizacji z Serbią nie zdołała ugrać nawet seta. Nehemiah Mote i Jacob Ross Guymer, mogli być jednak ze swoich indywidualnych występów zadowoleni.

Najlepiej blokujący:

1. Seyed Mohammad Mousavi Eraghi (Iran) [4+5] 9
2. Andriej Aszczew (Rosja) [2+5] 7
3. Nehemiah Mote (Australia) [2+4] 6
4. Bartosz Kurek (Polska) [2+4] 6
5. Jacob Ross Guymer (Australia) 5
Lucas Saatkamp (Brazylia) [2+3] 5
Mateusz Bieniek (Polska) [2+3] 5

Reprezentacja Włoch po dramatycznym pierwszym starciu, pokonała Brazylię 3:2. Jak widać, kluczem do sukcesu okazała się zagrywka, w której brylowali Luca Vettori i Emanuele Birrarelli. Obaj w pierwszym spotkaniu zdobyli tym elementem łącznie 7 punktów. W rewanżu nie byli już tak skuteczni, co znalazło odzwierciedlenie w końcowym wyniku. Azzurri przegrali bowiem 0:3. Na uwagę zasługuje obecność w gronie najlepiej serwujących Piotra Nowakowskiego. W meczach przeciwko Rosjanom, Polacy spisywali się bowiem fatalnie w polu zagrywki. Wyjątkiem był 27-letni środkowy, który w pierwszym starciu, posłał na stronę rywala trzy asy serwisowe.

Najlepiej serwujący:

1. Luca Vettori (Włochy) [3+2] 5
2. Emanuele Birrarelli (Włochy)[4+0] 4
Piotr Nowakowski (Polska) [3+1] 4
4. Paul Sanderson (Australia) [2+1] 3
Andriej Aszczew (Rosja) [1+2] 3

#dziejesiewsporcie: Zniósł kontuzjowanego rywala z boiska


Źródło: sport.wp.pl

Irańska Federacja ugięła się pod presją radykałów, grożących rozlewem krwi!

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL