Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Tijana Malesević zasiliła wicemistrzynie Włoch

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Serbska przyjmująca, znana obserwatorom Orlen Ligi, podpisała kontrakt z ekipą Igora Gorgonzoli Novara. Wcześniej występowała ona w lidze tureckiej.

Tijana Malesević, która obecnie walczy z reprezentacją Serbii kobiet o sukces w Igrzyskach Europejskich i zmierzy się z drużyną Jacka Nawrockiego w półfinale olimpijskich zmagań w Baku, w przyszłym sezonie będzie występowała we włoskiej Serie A1 oraz Lidze Mistrzyń. 24-letnia przyjmująca wypełniła lukę w kadrze srebrnego medalisty włoskiej ekstraklasy po odejściu Kimberly Hill do VakifBanku Stambuł. Poza tym w zespole z Novary zobaczymy między innymi chorwacką atakującą Samantę Fabris, znaną z występów w Rabicie Baku Aureę Cruz, Caterinę Bosetti oraz Belgijkę Helene Rousseaux.


Wychowanka serbskiego Jedinstvo Uzice spędziła sezon 2012/13 w PTPS-ie Piła, zbierając dobre recenzje za swoją postawę w barwach wielkopolskiego klubu. Zawodniczka trafiła później do Zariecza Odincowo i Agela Prościejów, by spędzić miniony sezon w tureckim Saryierze Belediyesi. Najważniejszymi sukcesami reprezentacyjnymi w karierze Malesević są dwa brązowe medale cyklu World Grand Prix z roku 2011 i 2013, zwycięstwa w dwóch edycjach Ligi Europejskiej kobiet (2009, 2011), mistrzostwo Europy z 2011 roku oraz udział w turnieju siatkarskim igrzysk olimpijskich w Londynie.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL