Najnowsze Wyniki/Kalendarz

IE 2015: Błędy w kluczowych momentach zadecydowały - Polacy w statystykach po meczu z Rosją

Agata Kołacz
Agata Kołacz
Biało-Czerwoni stoczyli zacięty bój z reprezentacją Rosji, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywala. Pojedynek był na styku, ale Polacy popełnili 11 błędów więcej niż gracze Sbornej.

Najwięcej punktów zapisał na swoim koncie Aleksander Śliwka. Przyjmujący, pomimo tego, że aż 32 razy dogrywał piłkę, był główną opcją Biało-Czerwonych w ataku. W tym elemencie zdobył 21 punktów, uzyskując tym samym 60-procentową skuteczność. Do tego dorzucił także 1 "oczko" blokiem. Drugim najlepiej punktującym w polskiej ekipie był Dawid Konarski. Skończył 15 z 30 ataków, oprócz tego 2 razy zatrzymał rywala na siatce i popisał się asem serwisowym.


Po stronie rosyjskiej ciężar gry wziął na swoje barki Victor Poletajew, zdobywca 22 "oczek". Skończył 22 z 38 ataków i tylko dwa razy został zatrzymany przez naszych reprezentantów.

Obie drużyny sporo ryzykowały w polu serwisowym, co przełożyło się na 8 punktów zdobytych łącznie po asach. Polacy popełnili jednak więcej o 6 błędów od rywala. Wśród Biało-Czerwonych zagrywką punktowali: Dawid Dryja, Michał Kędzierski, Dawid Konarski i Artur Szalpuk.

Podopieczni Andrzeja Kowala mieli spore problemy z przyjęciem zagrywki Rosjan, zanotowali 49 procent skuteczności przyjęcia dokładnego i tylko 12-procentowy wskaźnik przyjęcia perfekcyjnego. Najlepiej w tym elemencie radził sobie Damian Wojtaszek (67/19 proc.).

Polacy byli gorsi od Rosjan w bloku, łącznie w tym elemencie zdobyli 7 punktów. Środkowi mieli problemy z odczytaniem zamiarów rozgrywającego, bo Grzegorz Kosok tylko raz zatrzymał przeciwnika na siatce. Lepiej radzili sobie Dawid Konarski i Michał Kędzierski, którzy zdobyli po 2 "oczka" blokiem.

Biało-Czerwoni popełnili zbyt dużo błędów własnych, o 11 więcej od graczy Sbornej. Punkty dostarczone przeciwnikowi okazały się zmorą Polaków, którzy ostatecznie muszą zadowolić się czwartym miejscem na Igrzyskach Europejskich.

Porównanie statystyk:

PolskaElementRosja
4Asy serwisowe4
21Błędy przy zagrywce15
49 proc.Przyjęcie dokładne60 proc.
12 proc.Przyjęcie perfekcyjne28 proc.
55 proc.Skuteczność w ataku51 proc.
8Błędy w ataku7
7Bloki10
33Błędy własne22

 IE 2015: Orły Kowala bez brązowego medalu - relacja z meczu Polska - Rosja

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL