Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MŚ: Kinga Kołosińska i Monika Brzostek nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Liderki żeńskiej reprezentacji odniosły pewne, drugie zwycięstwo w mistrzostwach globu. Nieźle, mimo porażki, turniej zainaugurowały także Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska.

Jako pierwsze z Biało-Czerwonych w niedzielę zagrały Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska.


Polki, które w tym sezonie jeszcze ani razu nie przebrnęły kwalifikacji w zawodach World Touru, tym razem stoczyły bardzo wyrównany bój ze słowackim duetem, który walkę w turniejach głównych pod egidą FIVB zna od podszewki. Przeciwniczkami Polek były bowiem Natalia Dubovcova i Dominika Nestarcova. Mecz rozpoczął się zgodni z przewidywaniami, bowiem premierową odsłonę pewnie wygrały Słowaczki. Z czasem do głosu zaczęły jednak dochodzić siatkarki znad Wisły, czego potwierdzeniem był triumf w drugiej partii. O rezultacie spotkania zadecydował tie-break, którego po walce na przewagi wygrały nasze południowe sąsiadki. 

Baran/Gruszczyńska (Polska) - Dubovcova/Nestarcova (Słowacja) 1:2 (14:21, 22:20, 17:19)

MiejsceDrużynaPunktyZ-PSety
1Ludwig/Walkenhorst21-02:0
2Duborcova/Nestarcova21-02:1
3Baran/Gruszczyńska10-11:2
4Charles/Alfaro10-10:2

 

Jagoda GruszczyńskaJagoda Gruszczyńska
Problemów z odniesieniem drugiego zwycięstwa w Holandii nie miały natomiast Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Trudno jednak o kłopoty, gdy po drugiej stronie siatki stoją przeciwniczki pozbawione jakichkolwiek punktów rankingowych. Reprezentantki Maroka Ikram Ettayfi i Mahassine Siad spisały się podobnie jak sobotni rywale Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. Tak jak Egipcjanie, tak i Marokanki stanowiły tylko tło dla rywalek, czego najlepszym przykładem jest liczba 18 punktów jakie wywalczyły w całym spotkaniu z Polkami. 

Kołosińska/Brzostek (Polska) - Ettayfi/Siad (Maroko) 2:0 (21:8, 21:10)

MiejsceDrużynaPunktyZ-PSety
1Kołosińska/Brzostek42-04:0
2Kolocova/Slukova42-04:1
3Broder/Valjas20-21:4
4Ikram/Mahassine20-20:4

Czy Polki stać na wywalczenie medalu w mistrzostwach świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL