WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

LŚ 2015: Amerykanie już w Final Six, Polacy o krok od awansu do turnieju finałowego w Rio de Janeiro

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
[tag=7649]Reprezentacja Polski mężczyzn[/tag] jest już bardzo blisko awansu, po trzech latach przerwy, do turnieju finałowego Ligi Światowej, który odbędzie się w Rio de Janeiro (15-19 lipca).

Biało-Czerwoni ostatni raz wystąpili w Final Six w 2012, kiedy to zarazem wywalczyli złote medale w tych rozgrywkach. Przed rokiem Polacy byli o włos od uzyskania promocji do turnieju finałowego World League we Włoszech, ale w ostatnim spotkaniu swojej grupy zostali wyprzedzeni przez Brazylijczyków, którzy ograli wtedy Italię.


Tym razem Orły po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 z kadrą Iranu mają wszystko w swoich rękach, gdyż potrzebują do awansu 2 punktów w dwumeczu z reprezentacją USA w Tauron Arenie Kraków. Wygrana Polaków z Persami zapewniła zarazem Amerykanom udział w końcowym turnieju Ligi Światowej w Brazylii, a już wcześniej było wiadomo, że zagrają w nim trzy zespoły z grupy A, czyli Canarinhos, Serbowie oraz Włosi. Stawkę finalistów uzupełni triumfator turnieju finałowego II dywizji.

Polscy siatkarze, żeby znaleźć się w Final Six, muszą wygrać przynajmniej jeden pojedynek z Jankesami w jakimkolwiek stosunku setów lub mogą ulec swoim rywalom dwukrotnie po tie-breakach.

Celem Polaków podczas starć z USA w Krakowie będzie wywalczenie minimum dwóch punktów, które dadzą awans do Final Six bez śledzenia rywalizacji Iran - Rosja w TeheranieCelem Polaków podczas starć z USA w Krakowie będzie wywalczenie minimum dwóch punktów, które dadzą awans do Final Six bez śledzenia rywalizacji Iran - Rosja w Teheranie
Inny scenariusz może zakładać dwie porażki podopiecznych duetu Antiga - Blain z amerykańską drużyną i w takim wypadku Polacy musieliby liczyć na pomoc Rosjan (przynajmniej jedna wygrana Rosji lub dwie porażki podopiecznych Andreja Woronkowa w pięciu setach), którzy w Teheranie będą z pewnością walczyć jak "o życie", gdyż w razie dwóch przegranym z mistrzami Azji Sborna spadnie z Elity, co byłoby katastrofą dla złotych medalistów olimpijskich z Londynu.

Jeśli gracze prowadzeni przez Slobodana Kovaca zdobędą pięć lub sześć punktów w rywalizacji z Rosją, zaś Biało-Czerwoni nie ugrają żadnego oczka z USA, to wtedy Irańczycy znajdą się w turnieju finałowym, ponieważ w przypadku równej ilości punktów (założenie, że irańska ekipa wywalczy pięć punktów z Rosjanami) azjatycki zespół ma lepsze ratio setowe niż Polska.

Tabela grupy B Ligi Światowej 2015:

MiejsceDrużynaMeczeZ-PSetyPunkty
1.USA108-224:1323
2.Polska107-326:1820
3.Iran105-521:1815
4.Rosja100-108:302


O klasyfikacji drużyn decydują kolejno: liczba zwycięstw, liczba punktów, stosunek setów, stosunek małych punktów, bezpośredni pojedynek pomiędzy zainteresowanymi rywalami.

Reprezentacja Polski czwartym zespołem, który zwyciężył w irańskim piekle

Czy uważasz, że Polacy awansują do Final Six Ligi Światowej 2015 w Rio de Janeiro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)
    PRZEJDŹ NA WP.PL