Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Niesamowity Thomas Edgar, dwaj Polacy w czołówce. Punkty, bloki, asy I dywizji Ligi Światowej

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Za nami szósty weekend emocjonujących potyczek w "światówce". Którzy siatkarze zaprezentowali się najlepiej w poszczególnych elementach?

Zakończyła się faza grupowa Ligi Światowej, na finiszu nie brakowało ciekawych spotkań. Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zapisali Rosjanie, lecz nie uchroniło ich to przed spadkiem z I Dywizji. W miniony weekend zostały rozegrane trzy tie-breaki, w tym dwa w grupie A. Ostatecznie cztery punkty na swoim koncie zapisały reprezentacje Serbii, Brazylii oraz USA, trzy "oczka" zgarnęli w bezpośrednich pojedynkach Irańczycy i Rosjanie, a po dwa punkty zdobyli Australijczycy, Włosi i Polacy.


Choć Kangury najpierw przegrały z Serbami 1:3, to w rewanżu triumfowały 3:2. Najlepszym zawodnikiem w obu spotkaniach, jak i w całym weekendzie zmagań był Thomas Edgar, który zdobył 49 "oczek". Australijczyk zostawił w tyle dwóch Serbów Nikolę Kovacevicia i Sasę Starovicia, Amerykanina Taylora Sandera, Rosjanina Dmitrija Muserskiego oraz Polaka Bartosza Kurka

Najlepiej punktujący:
1. Thomas Edgar (Australia) [28 + 21] 49 punktów
2. Nikola Kovacević (Serbia) [18 + 18] 36 punktów
3. Sasa Starović (Serbia) [18 + 16] 34 punkty
4. Taylor Sander (USA) [17 + 16] 33 punkty
5. Dimitrij Muserski (Rosja) [10 + 22] oraz Bartosz Kurek (Polska) [21 + 11] 32 punkty

Najlepiej blokujący zawodnicy to Australijczycy, którzy uplasowali się na dwóch pierwszych miejscach zestawienia - dziesięciokrotnie rywali zatrzymywał Jacob Ross Guymer, a siedmiokrotnie Nehemiah Mote. Natomiast po sześć bloków na swoim koncie zapisali Simone Anzani i David Lee, a pięć "oczek" zdobył znany z parkietów PlusLigi, Srećko Lisinac.

Skuteczne bloki:
1. Jacob Ross Gyumer (Australia) [4 + 6] 10 bloków
2. Nemahiah Mote (Australia) [3 + 4] 7 bloków
3. Simone Anzani (Włochy) [1 + 5] oraz David Lee (USA) [3 + 3] 6 bloków
5. Srećko Lisinac (Serbia) [2 + 3] 5 bloków

Dobrze w polu zagrywki w miniony weekend spisywali się Serbowie, aż trzech znalazło się w piątce najlepszej serwujących - Sasa Starović, Srećko Lisinac oraz Nikola Kovacević. Stawkę uzupełnili Thomas Edgar oraz Artem Wolwicz.

Asy serwisowe:
1. Sasa Starović (Serbia) [4 + 2] oraz Thomas Edgar (Australia) [4 + 2] 6 asów
3. Mateusz Mika (Polska) [1 + 4] oraz Srećko Lisinac (Serbia) [3 + 2] 5 asów
5. Artem Wolwicz (Rosja) [2 + 2] oraz Nikola Kovacević (Serbia) [3 + 1] 4 asy

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL