Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jacek Nawrocki: Przyjechaliśmy tutaj drugim zespołem, abyśmy mogli się uczyć

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkarki reprezentacji Polski niezbyt udanie rozpoczęły zmagania na turnieju w Formosie. Podopieczne Jacka Nawrockiego w starciu z Holenderkami, otrzymały surową lekcję siatkówki.

- Ten mecz pokazał różnicę, jaka jest pomiędzy oboma zespołami. Przyjechaliśmy tutaj drugim składem, aby uczyć się jak być lepszym i walczyć. W meczu z Holandią nie pokazaliśmy tego, po co tu przyjechaliśmy - powiedział po porażce Jacek Nawrocki.


Największym problemem Biało-Czerwonych w starciu z podopiecznymi Giovanniego Guidettiego było przyjęcie zagrywki. Polki nie tylko popełniały w tym elemencie sporo błędów, ale grały bardzo niedokładnie. To z kolei przekładało się na skuteczność w ataku, która również była piętą achillesową podopiecznych Jacka Nawrockiego. - Zagrałyśmy źle, głównie w przyjęciu. Kiedy gramy z wysokimi zespołami, musimy dobrze przyjmować, rozgrywać i atakować, a my tego nie robiłyśmy - przyznała Daria Paszek.

Dla reprezentacji Holandii, prowadzącej w klasyfikacji ogólnej II dywizji World Grand Prix, triumf w starciu z reprezentacją Polski był czwartym w tegorocznej edycji. Włoski szkoleniowiec Oranje zdaje sobie jednak sprawę, że Biało-Czerwone nie wystąpiły w optymalnym zestawieniu, dlatego też trudno ocenić w jakiej formie obecnie znajdują się jego podopieczne. - Polska przyjechała tutaj drugim zespołem, dlatego różnica klas była widoczna. Widziałem w tym meczu kilka dobrych rzeczy w grze swojego zespołu. My z każdym kolejnym spotkaniem staramy się być coraz lepsi, dlatego też nie zwracamy specjalnie uwagi na statystyki i przeciwnika, koncentrujemy się wyłącznie na sobie - przyznał Guidetti.

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • jowisz Zgłoś
  Widać,że Nawrocki potrafi krzyknąć (Polska -Kanada), ale nic z tego nie wynika.Widok gry polek-żenujący.
  • gogo Zgłoś
   Co to za idiotyczne tłumaczenia Nawrockiego i innych polskich trenerów, gdy im coś nie wyjdzie , że przyjechali po naukę!!! Przecież zespół holenderski jest wiekowo zbliżony do
   Czytaj całość
   naszego, a może nawet młodszy, a po drugie to tylko raz w historii Holenderki miały super zespół z Manon Flier na czele, a teraz zostały tylko wspomnienia jak u nas.
   • Hanibal Lecter Zgłoś
    [quote]Jacek Nawrocki: Przyjechaliśmy tutaj drugim zespołem, abyśmy mogli się uczyć[/quote]Po naukę pseudo trenerku co najwyżej sam mogłeś przyjechać. Nic jako trener nie
    Czytaj całość
    osiągnąłeś i tak widzę pozostanie.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL