Najnowsze Wyniki/Kalendarz

WGP, gr. H: Mecz na szczycie dla Chinek, Japonki lepsze od Tajek

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Hitem trzeciego dnia rywalizacji w grupie H było starcie dwóch zespołów, niepokonanych w rozgrywkach World Grand Prix. Mecz na szczycie na swoją korzyść rozstrzygnęły Chinki.

W ośmiu spotkaniach fazy interkontynentalnej, reprezentacje Chin i USA gromiły swoje rywalki. Na zakończenie eliminacji, obie ekipy stanęły naprzeciwko siebie, aby rozstrzygnąć, komu należy się status niepokonanego przed turniejem finałowym. Ostatnie starcie grupy H było ozdobą całego turnieju i zakończyło się dopiero po tie-breaku, w którym triumfowały Chinki.


Rywalizacja Chinek z Amerykankami stanowiła przedsmak tego, co sympatyków siatkówki czeka w turnieju finałowym. Z obu stron nie brakowało efektownych interwencji w obronie, fantastycznych ataków, a także skutecznej gry w polu zagrywki i bloku. Na zakończenie, lepszym bilansem mogły pochwalić się podopieczne Jenny Lang Ping, które tylko w polu zagrywki okazały się słabsze od przeciwniczek.

Bohaterką ekipy zza Wielkiego Muru była w sobotnie popołudnie Ting Zhu, która wywalczyła 23 punkty. W ataku skutecznie wspierały ją Chunlei Zeng i Ruoqi Hui, które zdobyły odpowiednio 18 i 15 oczek. Na uwagę zasługuje zwłaszcza postawa drugiej z wspomnianych Chinek. Hui w całym spotkaniu zanotowała bowiem aż 6 punktowych bloków. Po stronie Amerykanek Jordan Larson-Burbach i Kelsey Robinson, które wywalczyły po 17 oczek. 

Chiny - USA 3:2 (22:25, 25:13, 25:22, 19:25, 15:12)

Chiny: Zeng, Zhu, Yang, Hui, Yuan, Shen, Lin (libero) oraz C. Zhang, Ding, X. Zhang, Ding, Chen (libero)

USA: Lowe, Gibbemeyer, Robinson, Dixon, Hill, Kreklow, Miyashiro (libero) oraz Murphy, Larson, Thompson

***

W drugim sobotnim starciu, zmierzyły się ze sobą Japonki, które udział w turnieju finałowym mają zapewniły sobie już wcześniej oraz nie mające już szans na grę w Final Six Tajki. Zgodnie z oczekiwaniami, zwycięsko z tego starcia wyszły zawodniczki z Kraju Kwitnącej Wiśni, które gładko pokonały swoje rywalki.

Najlepiej punktującymi siatkarkami w zespole Japonii były Miyu Nagaoka i Saori Kimura - zdobywczyni 15 punktów. W reprezentacji Tajlandii pierwsze skrzypce odgrywała Wilavan Apinyapong, która wywalczyła 12 oczek.

Japonia - Tajlandia 3:0 (25:19, 25:21, 25:15)

Japonia: Nagaoka, Kimura, Shimamura, Koga, Otake, Koto, Sato (libero) oraz Nabeya, Miyashita, Ishii

Tajlandia: Sittirak, Apinyapoing, Thinkaow, Moksri, Bamrungsuk, Tomkom, Buakaew (libero) oraz Pannoy (libero), Guedpard, Bundasak, Kokram, Chaiksi

Tabela grupy H:

MiejsceDrużynaMeczeZ-PPunktySety
1Chiny3-089:2
2USA2-178:4
3Japonia1-233:6
4Tajlandia0-301:9

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL