Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Liga Światowa: Polacy złamali pewną zależność

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Biało-Czerwoni w meczu o 3. miejsce Ligi Światowej okazali się słabsi od USA, a tym samym po raz pierwszy w historii zespół po zdobyciu mistrzostwa świata nie wywalczył medalu w tych rozgrywkach.

Do tej pory od powstania w 1990 roku drużyna po zwyciężeniu w mundialu w kolejnym roku zawsze sięgała po krążek w World League.


Za swoich najlepszych czasów Włosi trzy razy triumfowali w "Światówce" po wygraniu mistrzostw globu, natomiast Brazylijczycy dołożyli do swojego dorobku dwa złote i jeden srebrny medal w Lidze Światowej.

Reprezentacja Polski była dość blisko zdobycia medalu w Rio de Janeiro, gdyż minimalną różnicą punktów przegrała tie-break z Francją o awans do finału, zaś w starciu o brąz już nie miała większych szans z Amerykanami.

Mistrz świata, rokMiejsce w LŚ po zdobyciu MŚ, rok
Włochy, 1990Pierwsze, 1991
Włochy, 1994Pierwsze, 1995
Włochy, 1998Pierwsze, 1999
Brazylia, 2002Pierwsze, 2003
Brazylia, 2006Pierwsze, 2007
Brazylia, 2010Drugie, 2011
Polska, 2014Czwarte, 2015

Amerykanie za mocni, Polacy bez medalu w Lidze Światowej 2015 - relacja z meczu Polska - USA

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • panda25 Zgłoś
  Czytam tutaj, że tegoroczne F6 było na niskim poziomie. Nie zgadzam się. I poziom, i dramaturgia była na wysokim poziomie. I przyjemnie się ten turniej oglądało. Turniej finałowy był
  Czytaj całość
  odbiciem prawdziwej tendencji w siatkówce światowej, pokazując większą grupę pretendentów do czołowych miejsc (a nie byli to wszyscy), gdzie jak się okazało, niuanse zadecydowały o miejscach tej, czy innej drużyny.Natomiast niedawna wypowiedź Antigi zaskoczyła mnie - że drużyna przyjechała po medal. Co oznaczałoby jednak budowanie strategii pod ten cel. A skoro tak, to trudno w takim razie uznać występ Polaków w F6 za udany.
  • jowisz Zgłoś
   Polacy często łamią zasady logiki we wszystkim.
   • zbigniew pawel Zgłoś
    ....nie zlamali zadnej zasady,w ubieglym roku polszmat team wygral turniej polszmatu.....
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL