Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wybrane mecze PlusLigi będą pokazywane w internecie!

Mateusz Lampart
Mateusz Lampart
W najbliższych sezonach PlusLigi kibice będą mogli zobaczyć więcej spotkań, niż do tej pory. - Mecze będą pokazywane na naszej stronie internetowej lub przez platformę Ipla - mówi Jacek Kasprzyk.

4 grudnia 2014 roku Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej (PLPS) podpisała umowę z Telewizją Polsat na transmitowanie spotkań PlusLigi, Orlen Ligi, Pucharu oraz Superpucharu Polski kobiet i mężczyzn w sezonach 2015/2016 - 2019/2020. W nadchodzącym sezonie ligowym Polsat ma pokazywać trzy starcia PlusLigi w każdej kolejce. Według nowego kontraktu, prawa do meczów PlusLigi nietransmitowanych przez stację zostały "uwolnione" do pokazywania w internecie. 

Wedle pierwszych ustaleń, transmisjami internetowymi miały zajmować się same kluby. Teraz mówi się o realizowaniu ich przez PLPS. - Prawdopodobnie będziemy to robić my jako PLPS, ale będziemy jeszcze o tym rozmawiali z klubami. Wszystko rozstrzygnie się do końca sierpnia lub połowy września. Na pewno mecze będą pokazywane na naszej stronie internetowej lub przez polsatowską platformę Ipla - mówi Jacek Kasprzyk, prezes PLPS.

W całej sprawie trwa ustalanie szczegółów. Jeśli nic się nie zmieni, to w sezonie 2015/2016 kibice będą mieli okazję do obejrzenia znacznie większej liczby spotkań, niż do tej pory. - Kluby właściwie nie wypowiedziały się jeszcze na ten temat, a miały się zastanowić. Czekamy na odpowiedź, czy one podołają pewnym rzeczom, czy będą potrzebowały naszej pomocy. Mecz musi być pokazany z kilku kamer, nie da się tego zrobić z jednej. To wszystko kosztuje. Jesteśmy przekonani, że mocniejsze kluby sobie z tym spokojnie poradzą, ale nie wiemy, jakie zdanie będą miały słabsze zespoły - przyznaje Kasprzyk.

Wszystkie spotkania transmitowane w internecie prawdopodobnie będą do obejrzenia za darmo.

Gdzie powinny być transmitowane mecze PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL