Najnowsze Wyniki/Kalendarz

LE: Tym razem bez dreszczowca - relacja z II meczu Izrael - Polska

Agata Kołacz
Agata Kołacz
W drugim spotkaniu w izraelskim Beer Sheva Polacy zaprezentowali się o wiele lepiej. Nie pozwolili miejscowym na zaprezentowanie pełni swoich umiejętności i pewnie triumfowali 3:0.

W pierwszym starciu podopieczni Andrzeja Kowala dość niespodziewanie męczyli się z najsłabszą drużyną w grupie A Ligi Europejskiej. Ostatecznie mogli się cieszyć ze zwycięstwa nad Izraelem, ale dopiero po tie-breaku. - Chyba trochę naszych rywali zlekceważyliśmy. Być może podświadomie, ale liczyliśmy, że się położą, a gdy tak się nie stało, było lekkie zdziwienie. Dobrze, że w ostatniej fazie tego spotkania zagraliśmy znacznie skuteczniej, bo różnie mogło być - mówił po piątkowym pojedynku Dawid Dryja.


Tym razem o lekceważeniu rywala nie było już mowy. Polacy rozpoczęli od mocnego uderzenia, w początkowej fazie spotkania osiągnęli 4 punkty przewagi. Izraelczycy się nie poddawali i starali się zniwelować straty. Gdy zmniejszali dystans do minimum, Biało-Czerwoni ponownie "odskakiwali".

Obie ekipy dość nerwowo reagowały na wydarzenia na boisku, nie brakowało prostych pomyłek. Dobrymi zagrywkami popisał się Dawid Dryja, który dwukrotnie bezpośrednio punktował w tym elemencie. W końcówce siatkarze prowadzeni przez Andrzeja Kowala zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 25:20.

Po zmianie stron gra się wyrównała i żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć większego prowadzenia. Tuż przed drugą przerwą techniczną ta sztuka udała się Polakom. Świetna dyspozycja Damiana Wojtaszka pozwoliła Michałowi Kędzierskiemu na wykorzystywanie wszystkich opcji. Po niezbyt udanym pierwszym secie, rozegrał się Bartosz Bednorz, który w tym spotkaniu został przestawiony na atak.

Bartosz Bednorz dobrze radził sobie jako atakującyBartosz Bednorz dobrze radził sobie jako atakujący
Celem Biało-Czerwonych było wyeliminowanie Amira Viniarskiego z gry na siatce. Zawodnik dobrze radził sobie w przyjęciu, co nie przeszkodziło mu w kończeniu skierowanych do niego piłek. Polacy zaczęli coraz lepiej odczytywać zamiary izraelskiego rozgrywającego, ponownie w bloku dobrze dysponowany był Jan Nowakowski

Tym razem w końcówce Izraelczycy doprowadzili do wyrównania w końcówce, a spora w tym zasługa Tamira Hershko. Zrobiło się nerwowo, gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie Polakom brakowało jednego seta do triumfu.

Biało-Czerwoni nie spuszczali z tonu, a bardzo dobre przyjęcie utrzymywali Aleksander Śliwka i Adrian Buchowski. Podopieczni Andrzeja Kowala całkowicie kontrolowali wydarzenia na boisku, ale Izraelczycy nie zamierzali pozwolić swoim rywalom na zbyt łatwy triumf.

Ponownie zniwelowali straty w decydującym momencie, jednak skuteczne zagrania na siatce Aleksandra Śliwki i Bartosza Bednorza, a także udane bloki Jana Nowakowskiego i Dawida Dryi pozwoliły Polakom cieszyć ze zdobycia kompletu punktów.

Izrael - Polska 0:3 (20:25, 26:28, 22:25)

Izrael: Viniarsky, Batchkala, Ben Gal, Hershko, Sokolov, Katzenelson, Shwartz-Shmoel (libero) oraz Kopech, Goldrin, Bar Netzer

Polska: Dryja, Kędzierski, Śliwka, Nowakowski, Bednorz, Buchowski, Wojtaszek (libero) oraz Grzechnik

LE: Trudna przeprawa z outsiderem - relacja z meczu Izrael - Polska

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • stary kibic Zgłoś
  Takie mecze pokazują jak bardzo potrzebna jest kadra B. Dobrze byłoby popracować też nad formułą jej organizacji, bo niedoskonałości poza sportowe odbijają się na trudnościach w
  Czytaj całość
  osiąganiu właściwego celu jej powstania i nierównym poziomie.Jestem w stanie zrozumieć, że budżet nie jest z gumy, ale wykorzystując bardzo dobry trend wizerunkowy polskiej siatkówki, aż prosi się o współpracę celową z wyszukanymi sponsorami.To chyba dziś nie jest niemożliwe.Ważne jednak, żeby warunki współpracy były przejrzyste, o co nie do końca jest łatwo. I tu może być trudność.Może też należałoby pomyśleć nad korzyściami kadry, a nie nad przerośniętymi korzyściami jej otoczenia.
  • hanna Zgłoś
   Filip niech wykuruje się, gdyż będzie potrzebny w Wałbrzychu. Brawo chłopaki, liczą się punkty:)Każdy przeciwnik na wagę złota w końcowym rozrachunku
   • Matusz Puszka Zgłoś
    Brak Filipa na ataku widoczny bardzo!Znowu Bednorz (przyjmujący) na ataku.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL