Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Były reprezentant Polski zamyka kadrę drużyny z Bydgoszczy

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Przyjmujący Michał Ruciak jest ostatnim siatkarzem, który dołączy do BKS-u Bydgoszcz przed sezonem 2015/2016. Podopieczni Piotra Makowskiego przygotowania do nowych rozgrywek rozpoczną 17 sierpnia.

Od kilku tygodni spekulowano na temat nowego przyjmującego, który zasilić ma szeregi zespołu z Bydgoszczy. We wtorek klub ogłosił, że kontrakt z klubem podpisał Michał Ruciak.


31-latek przez ostatnie siedem lat związany był z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, której był kapitanem. Wcześniej siatkarz występował między innymi w PGE Skrze Bełchatów oraz AZS-ie Olsztyn. W swojej karierze zdobył srebrne oraz brązowe medale mistrzostw Polski oraz wywalczył drugie miejsce w Pucharze CEV. W 2014 roku został wybrany najlepszym przyjmującym Pucharu Polski.

Ruciak jest również wielokrotnym reprezentantem Polski. Nowy przyjmujący bydgoskiego zespołu ma na swoim koncie złoty oraz brązowy medal mistrzostw Europy, a także Ligi Światowej. W sumie w Biało-Czerwonych barwach zawodnik rozegrał sto sześćdziesiąt sześć meczów.

Michał Ruciak przenosi się z Kędzierzyna-Koźla do BydgoszczyMichał Ruciak przenosi się z Kędzierzyna-Koźla do Bydgoszczy
Po zakontraktowaniu ostatniego siatkarza, kadra BKS-u Bydgoszcz na sezon 2015/2016 została zamknięta. Do drużyny prowadzonej przez Piotra Makowskiego, oprócz Ruciaka, dołączyli także: rozgrywający Murilo Radke, atakujący Bartosz Krzysiek, przyjmujący Wojciech Ferens, środkowy Grzegorz Kosok, libero Michał Żurek oraz dwaj siatkarze z rozgrywek Młodej Ligi - przyjmujący Jan Lesiuk i środkowy Mateusz Siwicki.

Bydgoszczanie przygotowania rozpoczną 17 sierpnia. Pierwsze zajęcia zespół będzie odbywał na własnych obiektach, a następnie uda się na zgrupowanie do Cetniewa. W trakcie okresu przygotowawczego podopieczni trenera Makowskiego rozegrają turnieje towarzyskie w Rypinie, Warszawie oraz Murowanej Goślinie, jak również sparingi w Grudziądzu. Ostatnim sprawdzianem będzie pojedynek z PGE Skrą Bełchatów połączony z prezentacją.

Kadra BKS-u Bydgoszcz na sezon 2015/2016:

Rozgrywający: Murilo Radke, Nikodem Wolański

Atakujący: Jakub Jarosz, Bartosz Krzysiek

Środkowi: Jan Nowakowski, Wojciech Jurkiewicz, Mateusz Siwicki, Grzegorz Kosok

Przyjmujący: Wojciech Ferens, Michał Ruciak, Jan Lesiuk, Dawid Murek, Łukasz Wiese

Libero: Michał Żurek, Tomasz Bonisławski 

Holmes, Borovnjak, Lipiński i inni, czyli faceci wciąż do wzięcia

Czy Michał Ruciak będzie wzmocnieniem drużyny z Bydgoszczy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL