WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Marcin Wika i Dan Lewis wracają do PlusLigi

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Włodarze BBTS-u Bielsko-Biała zdecydowali się na ogłoszenie nazwisk kolejnych zawodników, którzy zagrają w drużynie w sezonie 2015/2016. Wśród nich są Marcin Wika oraz Dan Lewis.

Kilka dni temu informowaliśmy, że do drużyny z Podbeskidzia dołączyli między innymi środkowi Bartłomiej Krulicki oraz Mateusz Sacharewicz, a także atakujący Bartosz Janeczek oraz Paweł Gryc.


Z klubem umową związali się także przyjmujący Krzysztof Modzelewski, który wraca do Bielska-Białej po kilku latach przerwy oraz libero Łukasz Koziura. Zawodnik zdążył już zadebiutować na parkietach PlusLigi w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Oprócz wymienionych wyżej siatkarzy, w nowym sezonie barwy BBTS-u Bielsko-Biała reprezentować będą również przyjmujący Marcin Wika oraz libero Dan Lewis. Obaj gracze, którzy wracają do PlusLigi, mają wspomóc swoim doświadczeniem młodszych zawodników.

Po roku spędzonym w Szwajcarii Marcin Wika wraca do PlusLigiPo roku spędzonym w Szwajcarii Marcin Wika wraca do PlusLigi
Wika ostatnie kilka miesięcy spędził w szwajcarskim Dragons Lugano, z którym walczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wcześniej 32-latek występował między innymi w Transferze Bydgoszcz, Jastrzębskim Węglu oraz Asseco Resovii Rzeszów. W swojej karierze był mistrzem oraz wicemistrzem kraju, a także zdobywcą Pucharu Polski.

Z kolei Lewis jest bardzo dobrze znany polskim kibicom. W przeszłości grał najpierw w PGE Skrze Bełchatów, a następnie w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Po rocznym pobycie w lidze francuskiej, reprezentant Kanady zdecydował się dołączyć do drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Stelmacha.

Dwaj młodzi gracze zasilą szeregi BBTS-u Bielsko-Biała

Czy Marcin Wika i Dan Lewis będą wzmocnieniem BBTS-u Bielsko-Biała?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL