Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Siatkarki KSZO zaczęły treningi

Anna Soboń
Anna Soboń
Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozpoczęły przygotowania do zbliżającego się sezonu Orlen Ligi. W nowym składzie spotkały się na pierwszych zajęciach.

Bez wątpienia ostrowiecki KSZO jest tym klubem, w którym doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej. Jedynie trener pozostał ten sam, gdyż tak jak w poprzednim sezonie zawodniczki poprowadzi Dariusz Parkitny.


W zupełnie zmienionym składzie rozpoczęły przygotowania do sezonu Orlen Ligi siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

- Wracamy po dość długiej, ponad dwumiesięcznej przerwie. Jesteśmy na etapie poznawania się z dziewczynami, choć większość z nas zna się już bądź to z gry w tych samych klubach czy też występów w lidze. Myślę, że będziemy tworzyć fajną drużynę, bo jesteśmy praktycznie w jednakowym wieku. Patrzymy na to bardzo optymistycznie - powiedziała Kinga Dybek, nowa przyjmująca KSZO.

Kadra KSZO na zbliżający się sezon Orlen Ligi: rozgrywające Paulina Szpak (ur. 1991r., ostatnio norweski Stod Volley), Ewelina Polak (ur. 1993, Silesia Volley Mysłowice/Chorzów), atakujące Sandra Szczygioł (ur. 1989r., Budowlani Toruń), Zuzanna Pieczka (ur. 1995r., Pałac Bydgoszcz), przyjmujące Dorota Ściurka (ur. 1981r., Budowlani Łódź), Roksana Brzóska (ur. 1993r., Budowlani Toruń), Kinga Dybek (ur. 1994r., Pałac Bydgoszcz), Beata Mielczarek (ur. 1991r., PMKS Nike Węgrów), środkowe Alicja Wójcik (ur. 1994r., Joker Mekro Świecie), Karolina Suwińska-Bednarek (ur. 1988r., ŁKS Commercecon Łódź), Julia Piotrowska (ur. 1996r., Atom Trefl Sopot) oraz libero Anna Korabiec (ur. 1995r., Pałac Bydgoszcz) i Angelika Bulbak (ur. 1991r., PMKS Nike Węgrów).

Kapitanem pomarańczowo-czarnych w zbliżających się rozgrywkach będzie najbardziej doświadczona siatkarsko - Dorota Ściurka.

- Z góry było ustalone, że to ja zostanę kapitanem w związku z doświadczeniem i z racji wieku. Zespół mamy bardzo młody i tak do końca nie wiem czy się nadaje na tego kapitana, bo jestem chyba za spokojna. Postaram się jednak ten obowiązek wypełniać najlepiej jak będę potrafiła. Jakieś tam doświadczenie mam, bo bodajże w Mielcu miałam okazje pełnić tę funkcję - skomentowała zawodniczka.

Siatkarki będą trenowały dwa razy w tygodniu z wyjątkiem poniedziałków i sobót. Przez pierwsze dwa tygodnie będą budować siłę, trenując głównie na siłowni, kajakach oraz na boisku piaszczystym na Gutwinie. W trzecim tygodniu kadra wejdzie do hali, gdzie zacznie trenować z piłkami.

- Jesteśmy po pierwszych zajęciach. Schemat jest taki, żeby spokojnie wejść w trening, a nie od razu wskoczyć na wysokie tory - dodała nowa kapitan KSZO.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL