Najnowsze Wyniki/Kalendarz

MHJW: Shimizu zawstydził Francuzów - statystyki po meczu Japonia - Francja

Agata Kołacz
Agata Kołacz
Japończycy sprawili sporą niespodziankę i pokonali 3:1 triumfatorów tegorocznej Ligi Światowej. Najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Kunihiro Shimizu, zdobywca 21 punktów.

Tradycyjnie reprezentacja Francji była bardzo dobrze dysponowana w przyjęciu, ich pozytywne dogranie oceniono na 65 proc., a perfekcyjne na 38 proc. Najwyższy wskaźnik uzyskał nowy zawodnik Asseco Resovii Rzeszów, Julien Lyneel. Dogrywał piłkę 16 razy, popełniając przy tym 1 błąd. Jego przyjęcie dokładne wyniosło 75 proc. (dokładne 44 proc.). Zdecydowanie słabiej wypadli Japończycy - 53 proc. dogrania pozytywnego i zaledwie 17 proc. perfekcyjnego. Najlepiej z siatkarzy Kraju Kwitnącej Wiśni zaprezentował się Yuki Ishikawa (64/36 proc.).


Pomimo wyższego wskaźnika przyjęcia Trójkolorowych, nie przełożyło się to na ich grę na siatce. W tym elemencie to Japończycy byli lepsi. Aż 19 punktów zdobył Kunihiro Shimizu, który atakował z 56-procentową skutecznością. We francuskiej drużynie najwięcej "oczek", bo 14, zdobył Mory Sidibe.

Gracze z Europy nie dali z kolei szans Azjatom w bloku, tym elementem zdobyli 13 punktów, o 6 więcej niż ich rywale. Po 3 "oczka" zapisali na swoim koncie Jonas Aguenier i Franck Lafitte. Świetnym wyczuciem zamiarów francuskiego rozgrywającego popisał się z kolei Yoshifumi Suzuki, który postawił aż 5 skutecznych bloków.

Obie drużyny zaprezentowały podobną dyspozycję w zagrywce, zdobywając po 4 asy. Dwukrotnie japońskich przyjmujących zaskoczył przyjmujący PGE Skry Bełchatów, Nicolas Marechal. Tyle samo punktów bezpośrednio z serwisu zdobył Kunihiro Shimizu.

Najwięcej "oczek" w całym spotkaniu zdobył właśnie Kunihiro Shimizu (21). O 5 punktów mniej zapisał na swoim koncie reprezentant Francji, Mory Sidibe.

JaponiaElementFrancja
4Asy serwisowe4
16Błędy przy zagrywce12
53 proc.Przyjęcie dokładne65 proc.
17 proc.Przyjęcie perfekcyjne38 proc.
52 proc.Skuteczność w ataku40 proc.
4Błędy w ataku12
7Bloki13
24Błędy własne25

 

MHJW: Zaskakująca porażka Trójkolorowych - relacja z meczu Francja - Japonia

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL