Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zmiana w składzie Francuzów na mistrzostwa Europy. Pujol zastąpi Jaumela

Agata Kołacz
Agata Kołacz
Laurent Tillie zdecydował się na zmianę w składzie reprezentacji Francji, która szykuje formę przed październikowymi mistrzostwami Europy. Rozgrywającego Yoanna Jaumela zastąpi Pierre Pujol.

Jaumel, który pod nieobecność Benjamina Toniuttiego kierował grą Trójkolorowych na Memoriale Huberta Jerzego Wagnera i został wybranym najlepszym rozgrywającym tego turnieju, nie będzie już uczestniczył w przygotowaniach kadry na mistrzostwa Europy. Taką zaskakującą decyzję podjął selekcjoner Tillie.


Urodzonego w 1987 roku zawodnika zastąpi bowiem Pierre Pujol, powracający do kadry Les Bleus po trzech latach przerwy. - W żadnym wypadku nie kwestionuję umiejętności Yoanna. To trudna sytuacja, nie tylko dla niego samego, ale także dla nas, bo był ważnym ogniwem podczas tegorocznego sezonu Ligi Światowej - informuje szkoleniowiec Francuzów. - Zmiana spowodowana jest względami technicznymi i taktycznymi. Pierre Pujol ma trochę więcej doświadczenia, poza tym rozegrał bardzo dobry sezon w Cannes. Myślę, że jego osoba stworzy nam nowe warianty - tłumaczy szkoleniowiec.

Pujol ma dołączyć do ekipy znad Sekwany w najbliższy weekend. Z kolei w dniach 5-6 września Francuzi mają rozegrać sparingi z Brazylią. - Będę wówczas chciał sprawdzić obu rozgrywających, choć oczywiście Benjamin Toniutti jest numerem jeden - podsumowuje trener złotych medalistów tegorocznej Ligi Światowej.

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • lewap90 Zgłoś
  Szkoda tego Pujola. Wróżono mu kiedyś wielką karierę. Ale zagrał jeden świetny sezon, a później tylko w dół. Od czasu do czasu ma przebłyski, ale to zdecydowanie za mało. Co do
  Czytaj całość
  Polaków, to na szczęście młodzież atakuje. Niemal na każdej młodzieżowej imprezie najlepszym rozgrywaczem zostaje Polak. Kędzierski, Komenda, Droszyński - to przyszłość. Inni też depczą im po piętach
  • kitten Zgłoś
   Jakoś mnie to nie zaskoczyło, bo trochę zęby bolały od patrzenia na jego grę w memoriale. Człowiek się przyzwyczaił do klasy Toniuttiego ;) Nagrodę dostał tylko dlatego, że jako
   Czytaj całość
   jedyny sypacz grał cały turniej xDNiestety na tak długim odcinku czasowym wyszły słabości Yoanna i chyba Tillie się wystraszył, że w razie jakiejś niedyspozycji Toniuttiego, zespół czeka spora obniżka jakości. Było dużo baboli i braków technicznych Jaumela, a z Rouzierem nijak nie mógł się zgrać, co ostatecznie w meczu z Polakami poskutkowało tym, że prawie nim nie grał. Sypacz, który unika wystaw przez plecy, bo czuje się niepewnie w tym zagraniu to jednak trochę dyskwalifikacja. Jestem ciekawa jak to wyjdzie z Pujolem. Coś nie potrafi Tillie utrafić w pozycję 2. sypacza. Reszta prawie się nie zmienia, a tu Redwitz, Takaniko, Jaumel, Pujol. Ciągle kogoś testuje i ciągle rezygnuje :)

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL