Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PŚ: Polacy rozpoczęli marsz do Rio od pewnej wygranej! Szansę gry dostali zmiennicy

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Pierwszy mecz turnieju sprawia trudności nawet najlepszym, ale mistrzowie świata poradzili sobie bardzo dobrze. Biało-Czerwoni dominowali nad Tunezją i pewnie pokonali wicemistrzów Afryki 3:0.

Dla Biało-Czerwonych pierwszym rywalem w Pucharze Świata była Reprezentacja Tunezji. Przeciwnik o tyle wygodny, że zdecydowanie w zasięgu naszej kadry narodowej.

Sposobem na udane rozpoczęcie zmagań miała być trudna zagrywka. Siłę swojego serwisu Polacy pokazali jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną. Tunezyjczycy mieli ogromne problemy z przyjęciem, a gdy już udało im się rozegrać akcję, mieli kłopoty ze sforsowaniem bloku Biało-Czerwonych (11:4). Przed drugą przerwą techniczną wicemistrzowie Afryki zdołali zniwelować straty do pięciu punktów, wykorzystując serwis i blok. Jednak podopieczni Stephane'a Antigi nie pozwolili rywalom na rozwinięcie skrzydeł i po chwilowym przestoju odzyskali kontrolę nad wydarzeniami na boisku.

Polacy spokojną grą doprowadzili do pewnego zwycięstwa (25:17). W premierowej partii trener Antiga dał szansę wejścia w turniej Dawidowi Konarskiemu, Fabianowi Drzyzdze, a także Michałowi Kubiakowi, który w ostatnich dniach zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Drugiego seta Biało-Czerwoni rozpoczęli w podstawowym ustawieniu, a po chwili wyrównanej gry zaczęli budowanie przewagi (6:3). Ponownie atutami naszych reprezentantów była zagrywka i blok, a w ataku wyróżniał się Bartosz Kurek. Konsekwentnie budowali oni prowadzenie, któremu nie zagrażały nawet pojedyncze błędy własne. Gra toczyła się w niezbyt szybkim tempie, które i tak dyktowali Polacy.

Warto podkreślić dobrą postawę środkowych, Piotr Nowakowski wyróżniał się w bloku, a Mateusz Bieniek w polu zagrywki. Ponadto na boisku pojawił się wracający po kontuzji Karol Kłos. Mistrzowie świata utrzymali wysoką przewagę do końca odsłony.

Tunezyjczycy byli w stanie zagrozić naszej kadrze jedynie w początkowej fazie poszczególnych setów. Tak też było w trzeciej partii, którą Polacy rozpoczęli w składzie z Kłosem i Kubiakiem. Wynik oscylował w okolicach remisu, tym razem wicemistrzowie Afryki grali z większym animuszem, dzięki czemu trochę niespodziewanie prowadzili (8:10). Wtedy Biało-Czerwoni przełamali rywali, osiągając minimalną przewagę. Szansę gry ponownie dostali zmiennicy, w tym chociażby Piotr Gacek.

Set wciąż był wyrównany, a żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć. W szeregach naszej kadry spadła skuteczność ataku, z kolei Tunezyjczycy poprawili jakość swojej gry. W najważniejszej części seta zaczęli się mylić, przez co ich straty wzrosły do trzech punktów. Orły Antigi wykorzystały tę szansę i dobiły przeciwników, między innymi dzięki zagrywce Drzyzgi.

Drugiego dnia Pucharu Świata Polaków czeka trudniejszy sprawdzian, w środę 9 września zmierzą się bowiem z reprezentacją Rosji, która w swoim pierwszym meczu pokonała 3:0 Wenezuelę. Spotkanie Polska - Rosja rozpocznie się o godzinie 11:40.

Polska - Tunezja 3:0 (25:17, 25:15, 25:20)

Polska: Łomacz, Kurek (13), Nowakowski (3), Bieniek (6), Mika (10), Buszek (15), Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga (1), Kubiak (6), Kłos (2), Szalpuk (1), Gacek (libero).

Tunezja: Mrabet, Garci (9), Ben Othmen (3), Karamosli (11), Ben Tara (1), Agrebi (6), Korbosli (libero) oraz Moalla (3), Jerbi, Nagga (1), Miladi (1), Kaabi (1).

MVP: Bartosz Kurek (Polska).

Czy Polacy wywalczą awans na igrzyska olimpijskie w Rio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • Taab Zgłoś
  Pierwszy mecz zgodnie z planem, prawie wszyscy otrzymali możliwość ogrania się z halą i to tyle dobrego, co o nim napiszę :-)
  • nartsoma Zgłoś
   Z Tunezją było najważniejsze wygrać za trzy pkt.Tunezja to żaden przeciwnik i koniec . Najważniejsze mecze przed nami jeżeli uda nam się wygrać z Rosją to już będzie coś morale
   Czytaj całość
   bardzo się podniosą i siatkarze lepiej się poczują dopiero wtedy będziemy mogli po tym meczu oceniać zawodników i oby w tym meczu dobrze zagrał Kurek ,Buszek,Nowakowski bo reszta od LS w miarę trzyma poziom.
   • ares87 Zgłoś
    Szok i niedowierzanie. Emocje na najwyższym poziomie. Pełna koncentracja i mnóstwo materiału do analizy. Ludzie nad czym tu się rozwodzić po takim meczu? Mieli wygrać i wygrali.
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL