Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PŚ: Kto pokusi się o niespodziankę w drugim dniu zmagań?

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Drugiego dnia Pucharu Świata siatkarzy dojdzie do kolejnych ciekawych pojedynków. Reprezentacja Argentyny zmierzy się z Wenezuelczykami, natomiast Amerykanie zagrają z Japonią.

Za nami inauguracyjny dzień zmagań w tegorocznym Pucharze Świata siatkarzy, który przyniósł tylko jeden zaskakujący rezultat. Reprezentacja Argentyny dosyć niespodziewanie pokonała Irańczyków, którzy przed rozpoczęciem imprezy stawiani byli w czołówce zmagań. Jednak pierwsze mecze jeszcze o niczym nie świadczą.

Może się wydawać, że w kolejnym pojedynku Albicelestes będą mieli nieco łatwiej. Ich przeciwnikiem będą Wenezuelczycy, którzy jedynie w pierwszej odsłonie ambitnie walczyli z faworyzowaną Rosją. W pozostałych elementach drużyna spisała się bardzo słabo, popełniając aż dwanaście błędów w ataku, a także notując zaledwie po jednym punktowym bloku oraz zagrywce.

W Hamamatsu zmierzą się także reprezentanci Iranu, mający na swoim koncie porażkę, podobnie jak ich środowi rywale - Tunezyjczycy. Wicemistrzowie Afryki nie mieli szans w starciu z Polakami, ale taki sam lub podobny los może spotkać drużynę w najbliższym spotkaniu, które rozegrane zostanie o godz. 8:10.

Ostatnim środowym meczem w tej hali będzie oczywiście starcie Biało-Czerwonych z Rosjanami. Pojedynek zapowiada się chyba najciekawiej ze wszystkich spotkań, które rozegrane zostaną w drugim dniu Pucharu Świata siatkarzy.

Amerykanie są liderem po pierwszym dniu zmagańAmerykanie są liderem po pierwszym dniu zmagań
Tymczasem w Hiroshimie interesująco będzie starcie reprezentantów USA z Japonią, które zakończy środowe zmagania. Faworytem są niewątpliwie Amerykanie, ale gospodarze wspomagani przez swoją publiczność mogą pokusić się o sprawienie niespodzianki.

Podobnie może zdarzyć się w pojedynku Australijczyków z Włochami. Chociaż Kangury przegrały inauguracyjny mecz ze Stanami Zjednoczonymi, to niewykluczone, że z reprezentantami Italii będą chcieli się odegrać za spotkania w ramach Ligi Światowej. Obydwie ekipy znają się bardzo dobrze, ale minimalnie większe szanse na wygraną mają podopieczni Gianlorenzo Blenginiego.

Swój pojedynek rozegra także reprezentacja Kanady, która pierwszego dnia musiała przełknąć gorycz porażki w meczu z Włochami. Ponadto zespół stracił jednego ze swoich podstawowych graczy Grahama Vigrassa, kontuzjowanego podczas próby bloku na środku siatki. Środowym rywalem podopiecznych Glenna Hoaga będzie kadra Egiptu.

Plan drugiego dnia Pucharu Świata siatkarzy, 9 września (środa)

Grupa A (Hiroszima):
5:10 Australia - Włochy
8:10 Egipt - Kanada
12:20 USA - Japonia

Grupa B
(Hamamatsu):
5:10 Wenezuela - Argentyna
8:10 Tunezja - Iran
11:40 Polska - Rosja

Który mecz zapowiada się najciekawiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL