Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polacy wysoko po wygranej z Rosją. Zobacz tabelę Pucharu Świata po dwóch kolejkach

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo w Pucharze Świata, dzięki czemu znajduje się wśród czterech niepokonanych jak dotąd drużyn. Biało-Czerwoni notowani są na trzeciej pozycji.

W drugim dniu zmagań doszło do znacznie bardziej zaciętych pojedynków w Hiroszimie i Hamamatsu. Dwa spotkania zakończyły się po tie-breakach. Dość niespodziewanie po dobrym starcie Argentyna straciła punkt z Wenezuelą, a Kanada męczyła się z Egiptem, ostatecznie wygrywając w piątej partii.

Jedynym jednostronnym spotkaniem była potyczka Włochów z Australijczykami. Sety stracili Amerykanie, Irańczycy oraz Polacy. Biało-Czerwoni zdali pierwszy sprawdzian, mierząc się z jednym z najgroźniejszych rywali. W czwartek zagrają z Argentyną, a aktualnie zajmują trzecią pozycję, stracili bowiem więcej punktów od reprezentacji Włoch i USA.

Do igrzysk olimpijskich awansują dwie najlepsze drużyny turnieju.

Aktualna tabela Pucharu Świata:

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • Ksawery Darnowski Zgłoś
  "Polacy wysoko po wygranej z Rosją"?Przypominam, że przed wygraną z Rosją, Polacy byli wyżej bo na 2. miejscu.A poza tym uważam, że należy wliczyć już do tabeli przegraną Polski z
  Czytaj całość
  USA bo z jankesami zawsze przegrywamy (na 6 ostatnio rozegranych meczów przegraliśmy aż 5 razy). Dlatego kto wygra PŚ wydaje się niemal pewne, będzie to USA. Polska zawalczy o 2 miejsce, punktowane najważniejszym awansem.
  • Jan Komorowski Zgłoś
   Czemu tabela nie jest podawana według obecnie obowiązującego regulaminu, gdzie w pierwszej kolejności liczą się zwycięstwa?
   • kristobal Zgłoś
    jutro trzeba wygrać koniecznie z Argentyną za 3 punkty, jak również w sobotę z Iranem.Jutro nie ma właściwie interesujących spotkań, poza naszym.W sobotę za to o 5:10 dwa szlagiery
    Czytaj całość
    - Polska z Iranem oraz USA z Włochami. Później Argentyna będzie grała z Rosją. Ponadto w niedzielę mecz Rosja-Iran.Do niedzieli powinna sytuacja bardziej się wyklarować jeśli chodzi o drużyny, które będą się liczyły w walce o kwalifikację olimpijską.Najgorszy terminarz ma Iran - w sobotę grają z nami, w niedzielę z Rosją, potem w środę z Włochami i w czwartek z USA.Całość jednak rozstrzygnie się dopiero w ostatniej rundzie, gdy czołówka będzie grać ze sobą - najlepiej byłoby gdybyśmy mieli przed tą fazą jeden mecz przewagi nad rywalami.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL