Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PŚ: Amerykanie z najlepszymi ustawieniami, rotacje Polaków również wysoko

Mateusz Lampart
Mateusz Lampart
Reprezentanci Stanów Zjednoczonych mogą się pochwalić najlepszymi ustawieniami drużyny w Pucharze Świata. Podopieczni Johna Sperawa są największym postrachem innych zespołów na turnieju w Japonii.

Amerykanie zasłużenie prowadzą w tabeli Pucharu Świata. Ekipa zza oceanu wygrała wszystkie swoje spotkania (z Australią, Japonią i Kanadą) i z kompletem punktów przystąpi do kolejnych pojedynków na turnieju w Japonii. John Speraw nie musi się martwić o formę swoich podopiecznych. Stany Zjednoczone z łatwością radzą sobie z rywalami. Dotąd w żadnym z setów nie musieli walczyć o wygraną "na przewagi". 

Rewelacyjne wyniki Amerykanów sprawiły, że zespół ten legitymuje się trzema najlepszymi ustawieniami w turnieju. Najlepszych z nim jest rotacja nr 6, w której zagrywkę wykonuje Taylor Sander. Przyjmujący jest dopiero 15. w klasyfikacji najlepiej serwujących z 4 punktami na koncie, ale umiejętna gra blokiem oraz wyprowadzane kontry sprawia, iż w tym układzie ekipa Sperawa zdobywa najwięcej "oczek". Niewiele gorsze jest ustawienie nr 4. Występujący po przekątnej z rozgrywającym Matthew Anderson często ryzykuje zagrywką. Mimo błędów atakującego, taktyka sprawdza się bez zarzutu.

Ustawienie z Taylorem Sanderem na zagrywce jest najgroźniejszą rotacją w Pucharze ŚwiataUstawienie z Taylorem Sanderem na zagrywce jest najgroźniejszą rotacją w Pucharze Świata
Najlepszą rotacją Polaków jest "3", kiedy w polu serwisowym znajduje się Rafał Buszek. Co ciekawe, w tym ustawieniu mistrzowie świata dysponują jedną z najniższych linii bloku z czołówki rankingu (592 cm). Podopieczni Stephane'a Antigi dobrze radzą sobie także z Bartoszem Kurkiem na zagrywce, co szczególnie było widać w starciu z Rosjanami.

Uwagę przyciąga również wysoka pozycja ustawienia reprezentacji Iranu. 5. rotacja ekipy Slobodana Kovaca jest najgroźniejszą dla rywali. Persowie będą kolejnym przeciwnikiem Polaków w Pucharze Świata, dlatego sztab szkoleniowy naszego zespołu musi zwrócić na to szczególną uwagę w czasie przygotowań do meczu. W sobotę serca polskich kibiców będą drżały najbardziej, kiedy serwował będzie Adel Gholami.

Do czwartkowego dnia znakomicie wyglądało także ustawienie nr 1 Włochów, z Simone Giannellim na zagrywce. Mocno straciło ono jednak na wartości po trzecim meczu Azzurrich z Egiptem, w którym rozgrywający zanotował słabszy występ.

Najlepsze ustawienia w Pucharze Świata 2015:

EkipaZagrywającyBlok (cm)Pkt w rotacjiŚrednia pkt/set
USASanderRussell-Anderson-Lee (610)484,80
USAAndersonChristenson-Holt-Russell (608)474,70
USA*LeeHolt-Russell-Anderson (612)464,60
IRI*GholamiSeyed-Mirzajanpour-Ghafour (610)504,55
POLBuszekKubiak-Drzyzga-Nowakowski (592)494,45
ITAJuantorenaLanza-Zajcew-Buti (606)484,36
POLKurekDrzyzga-Nowakowski-Buszek (595)474,27
RUSMichajłowGrankin-Muserski-Tietiuchin (610)424,20
ARGDe CeccoConte-Sole-Zornetta (582)554,15
EGYMoneimHassan-Abdelhay-Abou (598)553,93


*ustawienia bez libero na boisku 

Czy Stany Zjednoczone wygrają Puchar Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL