Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PŚ: Wybitny występ Edgara, choć Egipcjanie lepsi w przyjęciu

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Mimo że spotkanie Australii z Egiptem miało jednego wyraźnego bohatera, Thomasa Edgara, było dość wyrównane ze statystycznego punktu widzenia.

Taktyka pt. "wszystko na Edgara" tym razem przyniosła sukces drużynie prowadzonej przez Roberto Santillego. Atakujący reprezentacji Australii w całym spotkaniu wykonał aż 74 ataki, z czego skończył 47. Daje mu to 63 procent skuteczności.

Dla porównania, jego odpowiednik w drużynie EgiptuAhmed Abdelhay, z 44 piłek na punkty zamienił 25 (57 proc.). Istotny wpływ na dorobek punktowy Egipcjan mieli też Abd Elhalim Mohamed Abou (17 punktów), Mohamed Badawy (14) oraz Omar Hassan (10), który na boisku pojawił się dopiero w drugim secie. 

U Australijczyków pozostali zawodnicy będący w cieniu Edgara zdobyli mniej niż 10 punktów. Drugie miejsce względem ilości zdobytych punktów ma Samuel Walker z ośmioma oczkami, a trzecie Nehemiah Mote oraz Travis Passier, którzy zdobyli po siedem punktów.  

Ze statystyk wynika, że Egipcjanie lepiej spisywali się w przyjęciu. Należy tu wyróżnić Badawyego, który mecz zakończył z wynikiem 75 procent. Na korzyść podopiecznych Angiolino Frigoniego przemawia też ilość asów serwisowych. Sam Abdelhay posłał ich cztery, czyli tyle samo, ile cała reprezentacja Australii.

Jak widać, nie zawsze statystyki mają odzwierciedlenie w rzeczywistym przebiegu meczu. Najlepiej o tym świadczy fakt, że w całym spotkaniu więcej akcji wygrali Egipcjanie (110-109), a mimo tego przegrali je. 

Porównanie statystyk:

AustraliaElementEgipt
4Asy serwisowe6
12Błędy przy zagrywce14
52 proc.Przyjęcie62 proc.
63 proc.Skuteczność w ataku53 proc.
18Błędy w ataku15
9Bloki8

Ile meczów wygra jeszcze Australia w Pucharze Świata

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL