Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PŚ: Błędy własne Irańczyków decydujące

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Rosjanie ustąpili rywalom w ataku, ale zbyt duża liczba własnych błędów uniemożliwiła Irańczykom wykorzystanie takiego obrotu spraw. Sborną do triumfu poprowadził Dmitrij Muserski.

Starcie z reprezentacją Rosji nie było najlepszym spotkaniem Irańczyków w całym turnieju. Podopieczni Slobodana Kovaca popełnili zdecydowanie zbyt wiele błędów własnych (27-16). Liczba pomyłek zadecydowała o tym, że po trzech setach walki z triumfu mogli cieszyć się reprezentanci Sbornej.

W pozostałych elementach siatkarskich Irańczycy aż tak bardzo nie ustępowali rywalom. Co więcej uzyskali nawet minimalną przewagę w ataku. Należy ich jednak zganić za bardzo słabą skuteczność w kontrataku. Między drugim a trzecim setem Azjaci nie skończyli kolejnych siedmiu akcji po podbiciu ataków rywali. 

Najlepiej punktującym graczem spotkania był Dmitrij Muserski. Grający w Japonii jako atakujący reprezentant Sbornej uzyskał 20 punktów, w tym 3 bezpośrednio z zagrywki. Jego atomowe serwisy siały popłoch po drugiej stronie siatki. Dobre spotkanie na środku rozegrał także Artem Wolwicz. W zespole Iranu najlepiej punktującymi byli Amir Ghafour i Mojtaba Mirzajanpour. Obaj siatkarze zdobyli po 12 oczek.

RosjaElementIran
6Asy serwisowe2
10Błędy na zagrywce12
56 proc.Przyjęcie55 proc.
49 proc. (37/75)Skuteczność w ataku50 proc. (42/84)
8Błędy w ataku17
6Blok2

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL