Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PŚ: Kanada bez argumentów w starciu ze Sborną

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Po tym, jak Kanadyjczycy walczyli w starciu z Biało-Czerwonymi wydawało się, że o niespodziankę pokuszą się w meczu z reprezentacją Rosji. Niestety Sborna była nie do zatrzymania.

Od początku pojedynku inicjatywę na boisku przejęli Rosjanie, którzy grali pewnie i przede wszystkim popełniali bardzo mało błędów. Reprezentacja Kanady potrafiła przeciwstawić się przeciwnikom jedynie w połowie trzeciego seta. Jednak w końcówce znów dały o sobie znać koszmary z poprzednich partii.

Podopieczni Glenna Hoaga w czwartkowym spotkaniu nie mieli żadnych argumentów, aby nawiązać wyrównaną walkę z Rosjanami. Sborna prezentowała się lepiej w każdym elemencie, co dało odzwierciedlenie także w pomeczowych statystykach.

Reprezentacja Rosji posłała na stronę przeciwników aż osiem asów serwisowych. Trudna zagrywka pokrzyżowała szyki Kanadyjczyków, bowiem przyjmowali oni jedynie na poziomie 28 proc. perfekcyjnego odbioru. Słabe przyjęcie poskutkowało również gorszą skutecznością w ataku (41 proc.) oraz mniejszą ilością bloków. Zawodnicy z Kanady zatrzymali rywali tylko raz przy ośmiu blokach Rosji.

Najwięcej punktów w całym pojedynku zdobył Dmitrij Muserski. Środkowy zapisał na swoim koncie szesnaście "oczek". Z czternastoma mecz zakończył najskuteczniejszy dotąd reprezentant Rosji - Maksim Michajłow. Dla porównania ośmiopunktowy wynik Gavina Schmitta był najlepszym w kanadyjskiej ekipie.

Porównanie statystyk:

KanadaElementRosja
1Asy serwisowe8
7Błędy przy zagrywce11
28 proc.Przyjęcie47 proc.
41 proc. (34/82)Skuteczność w ataku61 proc. (44/72)
13Błędy w ataku5
1Bloki8

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL