WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PŚ: Facundo Conte liderem Argentyny w meczu z Australią

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Przyjmujący PGE Skry Bełchatów, Facundo Conte, który w Pucharze Świata w barwach reprezentacji Argentyny pełni rolę atakującego, był wiodącą postacią dla swojego zespołu w czwartkowym meczu z Australią.

Conte przez trzy sety skończył 16 z 23 piłek, co daje mu bardzo dobry wynik - 69 procent skuteczności w ataku. Argentyńczyk do tego dorobku dorzucił jeszcze jeden punktowy blok, a także dwa asy serwisowe. W całym turnieju jest drugim najskuteczniejszym (ponad 58 proc.) oraz trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem (131 punktów).

Poza nim duży wkład w zwycięstwo mieli Cristian Poglajen (12 pkt.), Luciano Zornetta (8), a także operujący na środku Sebastian Sole, który legitymuje się bilansem 4/5 w ofensywie plus dwa udane bloki. Ogólny odsetek w ataku Argentyńczyków jest o ponad 20 punktów procentowych wyższy niż ich przeciwników.

Po stronie reprezentacji Australii najwięcej punktów zdobył Paul Carroll, który na 20 ataków powodzeniem zakończył 11. Posłał także jednego asa serwisowego. Leworęczny zawodnik Berlin Recycling Volleys pojawił się na boisku w trakcie pierwszego seta, by zmienić Thomasa Edgara. Gwiazda Volleyroos nie miała swojego dnia.

W ogólnym rozrachunku statystyki przemawiają na korzyść Albicelestes, którzy mieli więcej punktów zdobytych zagrywką, wyższą skuteczność w ataku i popełniali mniej błędów.

Porównanie statystyk:

AustraliaElementArgentyna
3Asy serwisowe6
11Błędy na zagrywce15
54 proc.Przyjęcie52 proc.
18Obrony20
40 proc.Skuteczność w ataku61 proc.
9Błędy w ataku6
6Bloki6

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL