Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PŚ: Wenezuelczycy zupełnie bez ataku

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Reprezentacja Włoch pokonała w trzech setach Wenezuelczyków w kolejnym spotkaniu podczas Pucharu Świata siatkarzy. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego zdominowali przeciwników w każdym elemencie.

Jedynie drobne problemy w trzecim secie miała włoska ekipa w starciu z Wenezuelczykami. Pomiędzy obiema drużynami widać było ogromną różnicę, co przełożyło się na przewagę, jaką w każdej z partii udało się wypracować kadrze Italii.

W premierowej odsłonie reprezentacja Wenezueli zdołała skończyć zaledwie pięć ataków. Później nie było lepiej, bowiem zespół tym elementem zdobył jedynie dwadzieścia cztery punkty. Po siedem akcji na siatce zakończyli Kervin Pinerua oraz Willner Rivas.

Chociaż obie ekipy nie miały najlepszego przyjęcia, efektowniej prezentowali się mimo wszystko reprezentanci Włoch. Wobec dobrej gry swoich podopiecznych trener Gianlorenzo Blengini zdecydował się na wprowadzenie zmienników. 

Piętnaście "oczek" na swoim koncie zanotował Filippo Lanza, który rozegrał wszystkie trzy sety. Atakujący Luca Vettori w pierwszej odsłonie zmienił Iwana Zajcewa i zakończył mecz z siedmioma punktami

Porównanie statystyk:

WłochyElementWenezuela
5Asy serwisowe3
2Błędy przy zagrywce13
39 proc.Przyjęcie32 proc.
57 proc. (34/60)Skuteczność w ataku39 proc. (24/61)
14Błędy w ataku13
7Bloki4

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL