Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Iława szczęśliwa dla olsztyńskiego AZS-u

Karolina Biesik
Karolina Biesik
Niespełna tydzień po dwumeczu zorganizowanym w Ergo Arenie, siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn oraz Lotosu Trefla Gdańsk udali się do Iławy w celu rozegrania kolejnych meczów kontrolnych. Zarówno w czwartek jak i piątek górą byli olsztynianie.

Wrzesień i październik to miesiące obfitujące w mecze sparingowe plusligowych zespołów przygotowujących się do startu sezonu 2015/2016. Miasto Iława w czwartek i piątek gościło wicemistrzów kraju oraz dziesiątą drużynę poprzednich rozgrywek. W obu pojedynkach, w których trenerzy umówili się na rozegranie czterech partii, lepsi okazali się siatkarze z województwa warmińsko-mazurskiego.

Pierwszy mecz, otwarty dla publiczności, przyciągnął do Hali Sportowo-Widowiskowej komplet widzów, którzy na własne oczy mogli zobaczyć poczynania graczy na co dzień zmagających się w siatkarskiej ekstraklasie. Od pierwszych piłek spotkania na parkiecie górowali podopieczni Andrei Gardiniego. Olsztynianie zdominowali wyżej notowanego rywala skuteczną zagrywką oraz konsekwentną grą w bloku. O problemach Lotosu Trefla Gdańsk w przyjęciu świadczą pomeczowe statystyki. Gracze Indykpolu AZS-u Olsztyn, aż 13-krotnie cieszyli się z punktów zdobytych bezpośrednio z zagrywki. Najskuteczniejszym zawodnikiem w tym elemencie okazał się były gracz żółto-czarnych, Maciej Zajder.

Piątkowa potyczka była zdecydowanie bardziej wyrównana a o końcowym sukcesie olsztynian zadecydowały niewykorzystane sytuacje na siatce po stronie ekipy Andrei Anastasiego. Najwyższą zdobycz punktową zanotowali atakujący obydwu zespołów: Damian Schulz oraz Paweł Adamajtis.

Spotkania rozegrane w Iławie miały szczególny charakter dla Przemysława Stępnia. 21-letni rozgrywający, który swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał właśnie w Iławie, dostał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności od pierwszych piłek czwartkowego pojedynku.

Kolejne mecze kontrolne Lotos Trefl Gdańsk rozegra w dniach 26-27 września w Suwałkach. Natomiast Indykpol AZS Olsztyn 25 oraz 26 września weźmie udział w turnieju organizowanym w Rypinie.

I sparing
Indykpol AZS Olsztyn - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:20, 25:16, 25:15, 24:26)

Indykpol AZS Olsztyn: Zniszczoł (14 punktów), Stoilovic (13), Bednorz (10), Adamajtis (19), Zajder (8), Woicki (3), Potera (libero) oraz Zabłocki (libero), Waliński (3)

Lotos Trefl Gdańsk: Zemlik (11), Grzyb (1), Stępień (1), Schulz (13), Ratajczak (2), Hebda (13), Czunkiewicz (libero) oraz Gawryszewski (2), Jakubiszak (1), Falaschi (1), Linda (3)

II sparing
Indykpol AZS Olsztyn - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:23, 25:20, 22:25, 25:17)

Indykpol AZS Olsztyn: Waliński (10), Zniszczoł (13), Bednorz (10), Adamajtis (19), Zajder (5), Woicki (1), Potera (libero) oraz Stoilović (10), Zabłocki (libero)

Lotos Trefl Gdańsk: Zemlik (14), Grzyb (3), Falaschi (1), Schulz (19), Gawryszewski (6), Hebda (8), Czunkiewicz (libero) oraz Stępień (1), Ratajczak (5)

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL