Najnowsze Wyniki/Kalendarz

PŚ: Gavin Schmitt przyćmił Kervina Pineruę

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Kanadyjczycy bez większych problemów pokonali Wenezuelczyków, dzięki czemu odnieśli trzecie zwycięstwo podczas Pucharu Świata. Najlepszym siatkarzem na boisku był nie kto inny, jak Gavin Schmitt.

Zarówno reprezentacja Kanady, jak i reprezentacja Wenezueli nie należą do światowych potentatów siatkarskich. W bezpośredniej konfrontacji obu zespołów lepsi okazali się Kanadyjczycy, ich gra nie jest oparta tylko na jednym zawodniku, co pokazali w meczach, w których ich lider nie mógł zagrać.

Gavin Schmitt przyćmił Kervina Pineruę, na barkach którego opiera się gra Wenezueli. To nie był dobry dzień Pineruy, zdobył on tylko sześć punktów w ataku i został zmieniony w drugim secie. Zastąpił go Emerson Rodriguez, który był najlepiej punktującym wśród Wenezuelczyków (8  pkt).

Kanadyjczycy zagrali lepiej od swoich przeciwników. Statuetkę dla najlepszego gracza zdobył wspomniany Schmitt (16 pkt, 61 proc. skuteczności ataku). Wspierali go John Perrin (11 pkt, aż 71 proc. skuteczności ataku!) oraz Nicholas Hoag (11 pkt).

Z dobrej strony w polu zagrywki pokazał się Jansen Vandoorn, który już na początku pierwszego seta posłał trzy asy z rzędu. Łącznie zdobył serwisem cztery punkty.

Porównanie statystyk:

KanadaElementWenezuela
8Asy serwisowe5
11Błędy przy zagrywce14
54,35 proc. (1 błąd)Przyjęcie34,43 proc. (6 błędów)
55,71 proc. (39/70)Skuteczność w ataku54,93 proc. (39/71)
6Błędy w ataku12
6Bloki2

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL