Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pięciu reprezentantów Polski otrzymało państwowe odznaczenia

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
W czwartek Minister Sportu i Turystyki Adam Korol, spotkał się z kadrą narodową mężczyzn, która w Spale przygotowuje się do Mistrzostw Europy. Podczas wizyty, pięciu reprezentantów Polski otrzymało odznaczenia państwowe za Mistrzostwo Świata 2014.

W spotkaniu ministra sportu z polskimi siatkarzami wzięli udział także Andrzej Lemek - Wiceprezes, Sekretarz Generalny PZPSWłodzimierz Sadalski – Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS i Leon Bartman – Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. Mistrzom Świata Seniorów 2014 towarzyszyli natomiast Mistrzowie Europy i Mistrzowie Świata Kadetów 2015.

Podczas wizyty, pięciu reprezentantów Polski otrzymało odznaczenia państwowe za Mistrzostwo Świata 2014, których nie mogli odebrać wcześniej ze względów niezależnych od nich. Piotr Nowakowski i Marcin Możdżonek uhonorowani zostali Krzyżami Oficerskimi Orderu Odrodzenia Polski, a Rafał Buszek, Dawid Konarski i Michał Kubiak Złotymi Krzyżami Zasługi.

Michał Kubiak dziękując za odznaczenia podkreślił, że dla sportowca to ważne docenienie wysiłku, który nieodłącznie towarzyszy sportowemu sukcesowi. Zadeklarował także, że wraz z kolegami uczyni wszystko, aby podobne okazje zdarzały się jak najczęściej.

W Październiku 2014 roku z rąk prezydenta "za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promowanie Polski na świecie" Krzyże Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski otrzymali: Krzysztof Ignaczak, Michał Winiarski, Mariusz Wlazły i Paweł Zagumny, a Złote Krzyże Zasługi: Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Mateusz Mika, Andrzej Wrona, Paweł Zatorski.

Stephane Antiga został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP, a jego asystent Philippe Blain - Złotym Krzyżem Zasługi. Odznaczenia państwowe odebrali również działacze PZPS oraz członkowie sztabu reprezentacji Polski.

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL