Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Była siatkarka Chemika zagra z Elżbietą Skowrońską

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Serbska atakująca Ana Bjelica zastąpi gwiazdę portorykańskiej siatkówki Karinę Ocasio w szeregach zespołu beniaminka tureckiej ekstraklasy siatkarek, [tag=51872]Salihli Belediyespor[/tag].

Nowa zawodniczka tureckiej drużyny występowała w latach 2013-2015 w Chemiku Police, zdobywając w barwach tego klubu dwa mistrzostwa Polski, Puchar oraz Superpuchar Polski. Ana Bjelica, która w tym roku sięgnęła wraz z kadrą Serbii po srebro Pucharu Świata i brąz mistrzostw Europy, będzie tym samym klubową koleżanką polskiej przyjmującej Elżbiety Skowrońskiej.

Włodarze ekstraklasowego nowicjusza zakontraktowali niedawno także rodaczkę Bjelicy, rozgrywającą Bojanę Radulović, swego czasu występującą w PGE Atomie Treflu Sopot. Sprowadzenie do tego klubu nowej zagranicznej atakującej było konieczne ze względu na niespodziewaną decyzję Portorykanki Kariny Ocasio. 30-letnia atakująca miała występować w zespole z Salihli, ale tuż po zamachach terrorystycznych w Ankarze Ocasio uznała, że Turcja nie jest bezpieczna dla niej i jej rodziny, dlatego bez porozumienia z władzami klubu wróciła do swojej ojczyzny. Prezes Salihli nie wykluczył pozwu przeciwko zawodniczce skierowanego do FIVB.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL