WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bielszczanie najlepsi w turnieju Beskidy 2015

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Podopieczni Krzysztofa Stelmacha w piątek oraz sobotę rywalizowali XIV Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej "Beskidy 2015" w hali pod Dębowcem. Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała pewnie wygrali turniej.

Tradycyjnie, jak co roku, drużyna z Podbeskidzia była organizatorem imprezy, która odbywa się niemal na ostatniej prostej przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi. Tym razem w Bielsku-Białej, oprócz gospodarzy, rywalizowali również siatkarze Volejbal Brno, VK Ostrawa oraz VK Spartaka Komarno. Międzynarodowa obsada miała pomóc bielszczanom w jeszcze lepszym przygotowaniu się do ligowych zmagań.

W piątkowy wieczór odbyły się mecze półfinałowe, które wyłonić miały finalistów oraz ekipy, które walczyć będą o brązowy medal kolejnego dnia. BBTS Bielsko-Biała pewnie pokonał przeciwników z Ostrawy 3:0, górując nad przeciwnikami od pierwszych akcji pojedynku.

Po raz pierwszy bielskiej publiczności zaprezentował się nowy libero zespołu Dan Lewis. Kanadyjczyk przyleciał do Polski w czwartek, a już dzień później wystąpił w oficjalnym meczu. Na boisku pojawił się również rozgrywający Bartłomiej Neroj, który powoli wraca do pełnych treningów i obciążeń po złamaniu ręki.

Zwycięstwo poskutkowało tym, iż w sobotę podopieczni Krzysztofa Stelmacha stanęli przed szansą wygrania całego turnieju. W finale drużyna spotkała się z VK Spartakiem Komarno, który w czterech setach rozprawił się z ekipą z Ostrawy.

Tym razem bielszczanie również nie mieli problemu z pokonaniem rywali. Jedynie trzeci set padł łupem siatkarzy z Komarna, którzy zwyciężyli do 17. Ostatecznie cały mecz zakończył się wygraną BBTS-u Bielsko-Biała, który obronił tytuł wywalczony przed rokiem.

Wyniki XIV Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej "Beskidy 2015": 

16.10
BBTS Bielsko-Biała - Volejbal Brno 3:0 (25:13, 25:23, 25:21)
VK Ostrawa - VK Spartak Komarno 1:3 (25:22, 22:25, 23:25, 29:31) 

17.10
Mecz o trzecie miejsce
VK Ostrawa - Volejbal Brno 1:3 (25:22, 22:25, 23:25, 29:31)
Finał 
BBTS Bielsko-Biała - VK Spartak Komarno 3:1 (25:16, 25:18, 17:25, 25:16) 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy rozgrywający:Grzegorz Pilarz (BBTS Bielsko-Biała)
Najlepszy atakujący: Milos Hornik (VK Spartak Komarno)
Najlepszy środkowy:Bartłomiej Krulicki (BBTS Bielsko-Biała)
Najlepszy przyjmujący: Marian Hrusik (VK Spartak Komarno)
Najlepszy libero: Dan Lewis (BBTS Bielsko-Biała) 

MVP:Serhiy Kapelus (BBTS Bielsko-Biała)

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL