Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pierre Pujol chciałby wrócić do PlusLigi

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Świeżo upieczony mistrz Europy w przeszłości grał już w PlusLidze, ale powrócił do rodzimej ligi. Pierre Pujol ponownie chciałby jednak występować przed polską publicznością.

Pierre Pujol w sezonie 2011/2012 reprezentował barwy Farta Kielce, a rok ten wspomina bardzo dobrze. Francuz bardzo chciałby powrócić do PlusLigi i pokazać się z lepszej strony. - Gdybym dostał ofertę z Polski, nie zastanawiałbym się. Chciałbym jak najdłużej grać na wysokim poziomie, bo zamierzam walczyć o miejsce w reprezentacji na mistrzostwa Europy 2017, w Polsce - zapewnił rozgrywający.

Aktualnie Pujol występuje w rodzimej Ligue A. - Myślę, że nasza liga jest postrzegana poza Francją w nieco krzywdzący sposób. Oczywiście, nie jest tak mocna jak rosyjska, włoska czy polska i może nasze drużyny miałyby problemy w rywalizacji ze Skrą czy Maceratą, ale już z takim Cuprum Lubin spokojnie mogłyby walczyć - przyznał. 

Francuz interesuje się na bieżąco rozgrywkami PlusLigi. - Ja naprawdę uwielbiam waszą ligę, to nie były tylko puste słowa pod publiczkę. Śledzę rozgrywki, wyniki, jestem na bieżąco. Wciąż też utrzymuję kontakt z kilkoma osobami, które miałem przyjemność poznać w Polsce, choćby z Tomkiem Drzyzgą - wspomina.

Pujol był w szerokim składzie reprezentacji Francji. Powołanie otrzymał na mistrzostwa Europy, był zmiennikiem Benjamina Toniuttiego.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL