Najnowsze Wyniki/Kalendarz

JW - AZS Olsztyn: Zbudowanie kolektywu przed własną publicznością

Roksana Bibiela
Roksana Bibiela
PlusLiga w sezonie 2015/2016 wraca do Jastrzębia! W sobotni wieczór, Jastrzębski Węgiel podejmie zespół Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Obie ekipy sezon rozpoczęły od zwycięstw. Podopieczni Marka Lebedewa pokonali w pięciu setach na wyjeździe MKS Będzin. Jastrzębski mógł ten mecz skończyć w trzech partiach, ale moment dekoncentracji w ich szeregach spowodował, że mecz przeciągnął się w przeszło dwugodzinny spektakl. Wszystko za sprawą Michała Żuka, który rozegrał świetne spotkanie w ekipie Tygrysów (20 punktów, 66 proc. skuteczności). Zaś w ekipie Jastrzębskiego Węgla, dobre wejście w sezon zaliczyli Maciej Muzaj oraz Jason De Rocco, którzy byli głównymi motorami napędowymi śląskiej drużyny.

Olsztynianie sezon rozpoczęli na własnym terenie. Kibice w Hali "Urania" mogli cieszyć się ze zwycięstwa po czterech setach z ekipą Łuczniczki Bydgoszcz. Pierwsze skrzypce w składzie AZS-u grał przyjmujący, Bartosz Bednorz, który zdobył 25 oczek, z 63-procentową skutecznością. Świetnie również olsztynianie poradzili sobie w bloku, murując przeciwników z bydgoskiej drużyny 15 razy. Taka wygrana, z pewnością będzie chciała ponieść ekipę z Warmii i Mazur do dalszych zwycięstw i już sobotniego wieczoru będą chcieli skutecznie przeciwstawić się swoim rywalom ze Śląska.

W sezonie 2014/2015 całkiem odmieniona, w porównaniu z tym co ma miejsce obecnie, drużyna Jastrzębskiego Węgla pokonała dwukrotnie Akademików z Olsztyna. Z pewnością podopieczni Andrei Gardiniego będą chcieli zrewanżować się za poprzedni sezon, ale również utrzymać dobre nastroje po wygranej z Łuczniczką. Zaś wszyscy w Jastrzębskim Węglu zwierają szeregi, by pokazać, że śląska ekipa ma nadal zamiar mieszać w czołówce.

W związku z inauguracją w hali widowiskowo-sportowej w Jastrzębiu-Zdroju, klub przygotował wiele ciekawych atrakcji, m.in.: kącik animacyjny dla dzieci, promocje biletowe czy fotobudkę. Jednak czy organizacja siatkarskiego święta w Jastrzębiu przełoży się na pozytywny wynik z drużyną Indykpolu? Na to i wiele innych pytań, odpowiedź poznamy sobotniego wieczoru.

Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn / sobota, 07.11.2015r., godz. 20:00

Czyim zwycięstwem zakończy się mecz w Jastrzębiu-Zdroju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL