Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Bednorz rządził w ataku, Świrydowicz w bloku. Punkty, bloki, asy - 4. kolejka PlusLigi

Anna Bagińska
Anna Bagińska
W 4. kolejce PlusLigi nie obyło się bez niespodzianek. Kto tym razem spisał się najlepiej w poszczególnych siatkarskich elementach?

Można w ciemno obstawiać, że jeżeli w kolejce mieliśmy dwa tie-breaki, to w tych meczach zawodnicy punktowali najwięcej. Częściowo okazało się to prawdą, bo w trójce najlepiej punktujących graczy jest dwóch przedstawicieli najdłuższego i najbardziej zaciętego meczu kolejki. Bartosz Bednorz po słabym spotkaniu rozegranym kilka dnia temu, tym razem był jednym z autorów sukcesu. Jego Indykpol AZS Olsztyn wygrał 3:2, a on sam dołożył do dorobku 23 punkty. Po drugiej stronie siatki 21 punktów uzbierał Michał Filip. Co ciekawe, drugi w naszym zestawieniu Dawid Konarski, zdołał uzbierać 22 punkty w ciągu zaledwie 3 setów. Takim samym wynikiem może pochwalić się też Bartosz Krzysiek, który potrzebował 5 setów na takie osiągnięcie.

Najlepiej punktujący:
1. Bartosz Bednorz - 23 punkty
2. Dawid Konarski, Bartosz Krzysiek - 22 punkty
3. Michał Filip - 21 punktów

Zdecydowanym królem na środku siatki był w ten weekend Waldemar Świrydowicz. Środkowy AZS Politechniki Warszawskiej aż 8 razy zatrzymał skutecznie rywali. Zaledwie jednym blokiem punktowym mniej może się pochwalić po tej kolejce Dawid Dryja, a dwoma mniej - Wojciech Jurkiewicz.

Najlepiej blokujący:
1. Waldemar Świrydowicz - 8 bloków
2. Dawid Dryja - 7 bloków
3. Wojciech Jurkiewicz - 6 bloków

W 4. kolejce na zagrywce najlepiej radzili sobie Krzysztof Wierzbowski z Effectora Kielce oraz Aleksander Szafranowicz z Jastrzębskiego Węgla, którzy zaserwowali po 3 asy. Aż 12 zawodników punktowało w tym elemencie dwukrotnie.

Najlepiej zagrywający:
1. Krzysztof Wierzbowski, Aleksander Szafranowicz - 3 asy
2. Marcin Waliński, Bram van den Dries, Waldemar Świrydowicz, Michał Filip, Serhiy Kapelus, Aleksander Śliwka, Łukasz Wiśniewski, Wiaczesław Baczkała, Michał Żuk, Michał Kamiński, Lucas Kampa, Miłosz Hebda - 2 asy

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL