Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP

Tomis - Asseco Resovia: Rzeszowskie skrzydła zrobiły różnicę

Mateusz Lampart
Mateusz Lampart
W 2. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, Asseco Resovia Rzeszów pokonała na wyjeździe Tomis Constanta. Rzeszowski zespół większość akcji rozgrywał przez skrzydła.

Asseco Resovia Rzeszów wykorzystała większość swoich atutów i odjeżdżała rywalom w najważniejszych momentach spotkania. Udany debiut w drużynie ze stolicy Podkarpacia zaliczył Julien Lyneel. To ważne, bo z treningów wypadł inny zawodnik rzeszowian na tej pozycji, Thomas Jaeschke. Liderem jednak niezmiennie był atakujący.

Najwięcej punktów dla mistrzów Polski zdobył Bartosz Kurek,  który zbijał z 52 proc. skutecznością. Co ważne, nie popełnił ani jednego bezpośredniego błędu, a także dołożył 5 punktów blokiem. Wsparciem dla "Kurasia" byli Julien Lyneel (64 proc. w przyjęciu i 41 proc. w ataku) oraz Nikołaj Penczew (40 proc. w odbiorze i 57 proc. w ofensywie). Na uwagę zasługują zwłaszcza 3 "oczka" zagrywką zdobyte przez Francuza. Znakomicie zagrał również Dmytro Paszycki. (89 proc. skuteczności w ataku). Tym razem słabo zaprezentował się Dawid Dryja, który dotychczas imponował swoimi występami. Środkowy skończył tylko jedną z siedmiu piłek do niego kierowanych.
Bartosz Kurek ponownie miał ogrom pracy w atakuBartosz Kurek ponownie miał ogrom pracy w ataku
Po drugiej stronie brakowało lidera. Momentami okazale wyglądała gra Stephena Gotcha, ale to było za mało na rzeszowian. Resovia sprawiła, iż Metodi Ananiew miał bardzo dużo pracy w przyjęciu, co przełożyło się na jego problemy w ataku (38 proc. skuteczności). Swoim serwisem Sergiu Stancu momentami utrudniał życie podopiecznym Andrzeja Kowala. Rumunom zabrakło długich serii w jednym ustawieniu, ich składne akcje były raczej pojedyncze. Stancu oprócz niezłych zagrywek zapisał w swoim dorobku 3 punkty blokiem.

TomisElementAsseco Resovia
2Asy serwisowe6
11Błędy przy zagrywce15
54 proc.Przyjęcie pozytywne54 proc.
44 proc.Skuteczność w ataku51 proc.
6Błędy w ataku3
8Bloki9

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL